Connect with us

Inaczej

29 Poland Rock Festival

Fotorelacja naszego reportera

Opublikowano

, w dniu

Tym razem prezentujemy kilka ujęć i garść informacji odnośnie rozpoczynającego się już w czwartek na terenie lotniska Czaplinek Broczyno „Poland Rock Festival”.

Na miejscu jest nasz fotoreporter, który zajmuje się zabezpieczeniem imprezy. Obiecał że będzie podsyłał nam co jakiś czas, foto od tzw. festiwalowego zaplecza.

Poland Rock Festival, jest jednym z największych i najpopularniejszych festiwali muzycznych w Polsce. Zorganizowany corocznie od 1995 roku, festiwal przyciąga zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów oraz fanów muzyki rockowej. Charakterystyczną cechą Poland Rock Festival jest jego otwarty charakter. Jest jedynym festiwalem w Polsce, który oferuje uczestnictwo w spektrum muzyki rockowej, punkowej, metalowej i alternatywnej i nie pobiera opłaty za wstęp. Dzięki temu festiwal jest dostępny dla wszystkich, niezależnie od ich pochodzenia społecznego czy zasobności portfela.

Poland Rock Festival odbywa się na przestrzennym terenie lotniska Czaplinek Broczyno w województwie zachodniopomorskim. Lokalizacja festiwalu, daje możliwość wspaniałego doświadczenia muzycznego i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Festiwal jest znany z organizacji konkursu dla młodych zespołów, który daje im możliwość zaprezentowania swojego talentu szerszej publiczności.

Poland Rock Festival to nie tylko koncerty, ale także wiele innych atrakcji. Znajduje się tam wiele stoisk z jedzeniem, napojami i pamiątkami, a także strefa kempingowa, gdzie uczestnicy mogą rozbić namioty i spędzić noc pod gwiazdami. Festiwal oferuje różnego rodzaju warsztaty, dodatkowe różnego rodzaju prezentacje, które mają na celu promowanie wartości społecznych. Organizatorzy festiwalu angażują się w różne inicjatywy charytatywne z aktywnym udziałem młodych ludzi, osób wspierających, promując wartości takie jak wolontariat i ekologia.

W skrócie, Poland Rock Festival to nie tylko trzy dni dobrej muzyki, ale także wyjątkowe doświadczenie, które ma za zadanie łączyć ludzi. Wszystkim którzy się wybierają na to wyjątkowe miejsce na ziemi, życzymy dobrej i bezpiecznej zabawy.

CDN…

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inaczej

Pogrzeb „Sosenki”

Ostatnie pożegnanie Zofii Czekalskiej

Opublikowano

, w dniu

Przez

Dziś Warszawa pożegnała jedną ze swoich bohaterskich córek, Zofię Czekalską, znaną pod pseudonimem „Sosenka”.

W uroczystościach pogrzebowych, które odbyły się na Powązkach Wojskowych, wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, kombatanci, rodzina oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy stolicy.

Zofia Czekalska urodziła się w 1925 roku w Warszawie. Jako nastolatka wstąpiła do Szarych Szeregów, a później do Armii Krajowej, gdzie przyjęła pseudonim „Sosenka”. Walczyła w Powstaniu Warszawskim jako sanitariuszka i łączniczka, niosąc pomoc rannym i przenosząc rozkazy między oddziałami. Jej odwaga i poświęcenie stały się symbolem niezłomnej walki o wolność.

Po wojnie Zofia Czekalska poświęciła się pracy społecznej i edukacyjnej, przez lata działając na rzecz środowisk kombatanckich oraz upamiętniania historii Powstania Warszawskiego. Była częstym gościem w szkołach, gdzie opowiadała młodzieży o swoich doświadczeniach, dbając o to, by pamięć o tamtych wydarzeniach nie zatarła się w świadomości kolejnych pokoleń.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się od mszy świętej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, gdzie zgromadzeni mogli oddać hołd zmarłej. Po mszy kondukt żałobny wyruszył na Powązki Wojskowe, gdzie odbyła się ceremonia złożenia do grobu. Przy mogile „Sosenki” przemawiali jej towarzysze broni, przedstawiciele władz oraz rodzina, wspominając jej bohaterskie czyny i niezłomny charakter. Prezydent RP, w swoim przemówieniu, podkreślił, jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o takich postaciach jak Zofia Czekalska. „Sosenka” była nie tylko bohaterką Powstania Warszawskiego, ale także wzorem dla kolejnych pokoleń Polaków, którzy mogą czerpać z jej odwagi, determinacji i miłości do ojczyzny.

Na zakończenie ceremonii złożono wieńce i kwiaty, a honorowa salwa oddała cześć zmarłej. W ciszy i zadumie, przy dźwiękach wojskowej trąbki, żegnano jedną z ostatnich żyjących uczestniczek Powstania Warszawskiego.

Zofia Czekalska „Sosenka” pozostanie na zawsze w pamięci mieszkańców Warszawy i wszystkich, którzy cenią wolność i niezłomną walkę o wartości. Jej życie i działalność są świadectwem, że nawet w najtrudniejszych czasach można pozostać wiernym swoim ideałom i walczyć o lepszy świat.

CZYTAJ DALEJ

Inaczej

Wczorajsza burza nad Warszawą

W obiektywie naszych fotoreporterów

Opublikowano

, w dniu

Przez

Wczoraj w godzinach nocnych przez Warszawę przetoczył się front burzowy. Przez całą noc aż do wczesnych godzin rannych, można było zaobserwować silne wyładowania oraz intensywne opady deszczu. Prezentujemy kilka ujęć oraz film z obserwacji tego niecodziennego zjawiska w kamerach naszych fotoreporterów.

CZYTAJ DALEJ

Inaczej

Dzień kolejny Poland Rock Festival

Kolejna relacja naszego fotoreportera

Opublikowano

, w dniu

Przez

CZYTAJ DALEJ