Connect with us

Poradnik Kierowcy

Motoryzacyjny prezent na każdą okazję

Podaruj bliskim niezapomniane przeżycia, których nigdy Ci nie zapomną

Opublikowano

, w dniu

Jakby nie było, motoryzacja w różnych odsłonach jest jednym z głównych tematów naszego portalu.

Z drugiej strony niemal w każdym miesiącu stajemy przed wyzwaniem obdarowania bliskich lub znajomych jakimś prezentem: urodziny, imieniny, rocznica, walentynki, Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Dziecka, wesele i wiele innych okazji.

W tym artykule znajdziesz 10 szalonych pomysłów na prezent utrzymanych w duchu szeroko rozumianej motoryzacji.

Podaruj bliskim niezapomniane przeżycia, których nigdy Ci nie zapomną.

Kup ten prezent już od 249 zł

Jazda czołgiem? Prowadzenie amfibii na lądzie i wodzie? Kierowanie działem samobieżnym lub transporterem opancerzonym?

Tego prezentu na pewno nie zapomną Ci zarówno miłośnicy militariów jak i po prostu wielbiciele wystrzałowych wrażeń.

Kup ten prezent już od 349 zł

Sprezentuj bliskim jazdę samochodem sportowym: Ferrari, Lamborghini, Porsche, Viper, Corvette, Nissan GTR, Maserati, Aston Martin lub innym.

To idealny prezent dla każdego niezależnie od płci i wieku. Samochody marzeń na torze wyścigowym bez limitów stanowią gwarancję niezapomnianych wrażeń.

Kup ten prezent już od 399 zł

Zasiąść za kierownicą ogromnej ciężarówki z przyczepą i poczuć się niczym prawdziwy król szos? Patrzeć na wszystkich z góry, w 20 tonowym potworze o mocy 500 koni?

To może nie jest wyzwanie dla każdego, ale jeśli masz takich szalonych bliskich lub znajomych to możesz im sprawić prawdziwie niezapomnianą niespodziankę.

Kup ten prezent już od 249 zł

Nieopodal Warszawy znajduje się jeden z najbardziej nowoczesnych torów off-road, gdzie można zrealizować pełną adrenaliny jazdę 4×4 w pojedynkę lub we dwoje.

Podaruj na święta moc niesamowitych przygód, a przy okazji solidna porcję nowych umiejętności. Twoi bliscy będą pamiętać ten prezent do końca życia.

Kup ten prezent już od 399 zł

Jak to jest usiąść na miejscu kierowcy i prowadzić 12 metrowy pojazd, którym na co dzień jednorazowo podróżuje 50 osób.

Jeśli masz takich śmiałków wśród swoich najbliższych to możesz zaskoczyć ich tym szalonym prezentem, a na pewno zabiorą Cie ze sobą.

Kup ten prezent już on 249 zł

Jazda Mini Monster Truckiem dla dzieci? Tratowanie wraków Monster Truckiem? „Romantyczna” przejażdżka Monster Truckiem we dwoje? Takich prezentów się nie zapomina.

Na pewno masz w głowie nie jedną osobę z rodziny lub przyjaciół, która pokochałby Cię na wieki za taki wyjątkowy prezent.

Kup ten prezent już od 699 zł

Czy przypadkiem w Twoim otoczeniu nie masz jakiegoś niespełnionego rajdowca? Teraz Ty możesz spełnić jego marzenia, a będzie cię uwielbiał do końca swoich dni.

Niech pozna co to technika jazdy w poślizgu kontrolowanym. Doświadczony instruktor i profesjonalnie przygotowane samochody sprawią, że to będzie niezapomniana przygoda.

Kup ten prezent już od 379 zł

Chyba nie ma faceta, który nie marzył aby zasiąść za sterami takiego roboczego potwora. Chwycić za dźwignie i w minutę zrobić to co cały dzień musiał robić własnymi siłami.

Bądź szczodrym Mikołajem lub Wróżką i podaruj mu moc szalonej zabawy i dziecięcej beztroski. A kto wie, może kiedyś sobie taka wynajmie zamiast męczyć się ze szpadlem?

Kup ten prezent już od 399 zł

Czyż robienie prezentów nie sprawia nam więcej radości niż otrzymywanie. Spraw zatem sobie kupę frajdy i podaruj bliskim prezent za który będą Cie uwielbiać po wsze czasy.

Szkolenie motocross, łączące teorię z praktyką, odbędzie się na nowoczesnym torze motocrossowym. Wszystko co potrzebne, będzie dostępne na miejscu.

Kup ten prezent już od 849 zł

Na koniec, na uspokojenie proponujemy kurs bezpiecznej jazdy. Ale ty tylko pozory, ponieważ jazda na lodzie i inne manewry to także moc niezapomnianych wrażeń.

Podaruj swoim bliskim lub przyjaciołom niesamowitą przygodę oraz porcje niezwykle przydatnych umiejętności, które mogą uratować ich zdrowie a nawet życie.

Chcielibyśmy podziękować Ci za zakupy dokonane z powyższych linków.

Ciebie to nic nie kosztuje, a my otrzymujemy prowizję od sprzedaży. Dzięki temu wspierasz rozwój naszego portalu.

Dziękujemy 🙂

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poradnik Kierowcy

Jak dbać o samochód zimą

10 praktycznych porad aby jeździć bezpiecznie i bez problemów

Opublikowano

, w dniu

Przez

Lubisz czuć się bezpiecznie? Denerwujesz się gdy auto sprawia Ci problemy? Nie chcesz aby Twój pojazd ulegał nadmiernemu zniszczeniu. Przeczytaj 10 praktycznych porad, jak bać o samochód zimą.

Jeśli mało jeździsz samochodem, to w baku możesz mieć jeszcze paliwo letnie. Warto zatem wyjeździć stare paliwo i po prostu zatankować nowe po 1 listopada.

Według norm unijnych, od 1 listopada na stacjach benzynowych paliwo w dystrybutorach powinno być zimowe, dostosowane do minusowych temperatur.

Zimowe paliwo zapewnia lepszy rozruch oraz zmniejsza ryzyko uszkodzeń przewodów paliwowych. W skrajnych temperaturach, zapobiega zamarzaniu paliwa.

Na mrozy szczególnie wrażliwe są silniki diesla. To z powodu wytrącania się kryształków parafiny, które blokują filtr paliwa.

Aby temu przeciwdziałać, możesz stosować zimowe dodatki do oleju napędowego. Środek wlewasz bezpośrednio do baku w proporcjach podanych przez producenta.

Stosowanie opon zimowych to kluczowa kwestia bezpieczeństwa podczas zimowej jazdy.

Dzięki specjalnej konstrukcji i mieszance gumowej, te opony zapewniają lepszą przyczepność na śliskiej nawierzchni, skracając jednocześnie drogę hamowania.

To nie tylko poprawia kontrolę nad pojazdem, ale także zmniejsza ryzyko wypadków w trudnych warunkach zimowych.

Aby zapobiegać przymarzaniu drzwi, zakonserwuj uszczelki stosując silikon do uszczelek samochodowych. Przy okazji nie zapomnij o uszczelkach przy szybach i bagażniku.

Dzięki konserwacji uszczelki zachowają swoja elastyczność w niskich temperaturach i nie będą przymarzały. Ponadto zwiększysz ich trwałość i ograniczysz ryzyko uszkodzeń.

Dodatkowo możesz zakonserwować zawiasy i zatrzaski drzwi stosując smar silikonowy lub smar z teflonem. Zwiększa to trwałość tych elementów i ułatwia otwieranie drzwi.

Jeśli nie zdążyłeś zrobić konserwacji i drzwi przymarzną, nie szarp ich i nie polewaj gorącą wodą. Możesz tak uszkodzić uszczelkę lub szybę. Zastosuj środki do odmrażania szyb lub zamka.

Jeśli używasz dywaników welurowych, warto zimą wymienić je na gumowe. Zabezpieczą one wykładzinę samochodu przed wilgocią, która może doprowadzać do jej przegnicia oraz do rdzewienia podłogi.

Ochronią także wykładzinę przed szkodliwymi środkami, którymi posypywane są zimą drogi i chodniki. Ponadto ułatwiają utrzymanie czystości.

Dywaniki gumowe ograniczają również tak irytujące zimą parowanie szyb. Nie wchłaniają one wody, która następnie paruje i osadza się na szybach, powodując tym samym znaczne pogorszenie widoczności.

Skoro już jesteśmy przy parowaniu szyb, to zimowa zmora nawet w najnowocześniejszych samochodach. Aby go uniknąć, możesz skorzystać z dedykowanych preparatów antyparowych.

Antypara to łatwy w użyciu kosmetyk, który wystarczy nanosić na uprzednio umytą wewnętrzną powierzchnię szyby. Po krótkim oczekiwaniu, gdy środek odparuje, wystarczy jedynie przetrzeć szkło suchą szmatką!

Działanie antypary utrzyma się przez kilka nadchodzących tygodni.

Jeśli nie jesteś pewien, czy w układzie chłodzenia Twojego samochodu jest płyn zimowy, to lepiej po prostu go wymień.

Zimowy płyn chłodniczy różni się od letniego składem chemicznym i chroni przed zamarzaniem płynu w systemie chłodzenia silnika, co może spowodować uszkodzenia.

Upewnij się także, że masz odpowiedni poziom płynu chłodniczego. Pamiętaj, sprawdzanie poziomu płynu oraz dolewanie płynu, należy robić gdy silnik jest zimny.

Poziom płynu chłodniczego powinien sięgać tuż poniżej szyjki wlewu na chłodnicy lub wyznaczonego poziomu na oddzielnym zbiorniku płynu chłodzącego.

Temperatura zaczyna spadać do zera, a Ty nadal masz w zbiorniku letni płyn do spryskiwaczy?

Nie zwlekaj, ani nie żałuj kilku straconych złotych, wypryskaj niezwłocznie letni płyn. Możesz przy okazji umyć nim pozostałe szyby.

Zamarznięte spryskiwacze, podczas jazdy w pośniegowym błocie to kompletny brak widoczności już po kilku minutach.

Rozmrażanie spryskiwaczy, to natomiast operacja która może potrwać kilka godzin. Dlatego nie czekaj i kup zimowy płyn do spryskiwaczy.

Aby sprawdzić stan akumulatora, skorzystaj z miernika elektronicznego, podłączając go do akumulatora mierząc napięcie przy wyłączonym zapłonie. Jeśli odczyt wynosi poniżej 12,5V, konieczne jest naładowanie baterii samochodowej.

Dodatkowo, istotne jest sprawdzenie napięcia akumulatora w trakcie rozruchu pojazdu, ponieważ to moment najbardziej obciążający dla baterii. Jeśli napięcie spada poniżej 10V, prawdopodobnie trzeba będzie wymienić akumulator na nowy.

Pamiętaj, że efektywność akumulatora zależy także od stanu kabli i klem. Silna rdza może prowadzić do spadku napięcia. Regularne czyszczenie klem i zastosowanie wazeliny technicznej pomogą utrzymać te elementy w dobrym stanie.

Pamiętaj, że w 2023 roku kara za niedostatecznie odśnieżony samochód może wynieść do 3000 zł mandatu oraz do 12 punktów karnych.

Ponadto kara za nieodśnieżone światła i elementy sygnalizacyjne może wynieść do 300 zł mandatu oraz do 8 punktów karnych.

Natomiast kara za nieodśnieżone tablice rejestracyjne to ryzyko 500 zł mandatu oraz 8 punktów karnych.

Odśnieżanie pojazdu przy włączonym silniku w terenie zabudowanym to ryzyko 100 zł mandatu oraz 1 punktu karnego.

Monitoruj pogodę w internecie i wybieraj do mycia cieplejsze dni.

Przed myciem solidnie spłucz samochód. Pamiętaj aby myć nie tylko karoserię, ale także koła, nadkola i podwozie.

Po umyciu koniecznie osusz samochód, szczególnie wewnętrzne części drzwi i klap oraz koniecznie osusz uszczelki.

Warto aby po umyciu auto trafiło na kilka godzin do garażu z plusową temperaturą, może to być garaż prywatny, osiedlowy, albo przy centrum handlowym.


Pamiętajmy, że zima niesie ze sobą wiele wyzwań, ale dobrze przygotowany samochód sprawi, że podróżowanie przez zimowe krajobrazy stanie się bardziej komfortowe i bezpieczne. Dbajmy zatem o nasze pojazdy, stosując się do powyższych wskazówek, i cieszmy się spokojną jazdą w sezonie zimowym.

CZYTAJ DALEJ