Connect with us

Na Ratunek

Wyciek substancji w szpitalu

Zdarzenie miało miejsce w Pruszkowie

Opublikowano

, w dniu

Zdarzenie miało miejsce około godziny 16:20 przy ul. Warsztatowej 1 w Pruszkowie.

Na terenie Szpitala Kolejowego w jednym z pomieszczeń doszło do wycieku substancji zawierającej amoniak. 4 osoby zostały przeniesione do innej sali.

Na miejsce dotarli Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Pruszkowie, OSP Piastów oraz Policja. Została także zadysponowana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z JRG 6. Zagrożenie zostało zneuronalizowane.

Nie było osób poszkodowanych, ani potrzeby ewakuacji całego szpitala. Akcja zakończyła się około godziny 18:30.

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Ratunek

Solidarność w obliczu tragedii

Zbiórka na rodzinę poszkodowaną w pożarze

Opublikowano

, w dniu

Przez

https://zrzutka.pl/mmnnuu

Dwa dni temu, w sercu dzielnicy Bemowo, przy ulicy Batalionów Chłopskich, doszło do tragicznego pożaru(pisaliśmy o tym).

W płomieniach stanęło mieszkanie na parterze, a wśród strat materialnych znajduje się również coś znacznie bardziej bolesnego – utrata ukochanego królika, który był nie tylko zwierzęciem domowym, ale i przyjacielem rodziny. Została zorganizowana zbiórka pieniędzy, która ma na celu nie tylko pokrycie strat materialnych, ale również dać wsparcie moralne i pokazać, że w trudnych chwilach nikt nie jest sam. Zbiórka ta jest świadectwem niezachwianej solidarności i współczucia, które żyją w sercach ludzi. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę – niezależnie od tego, czy to symboliczna złotówka, czy większa kwota, każdy gest ma znaczenie.

Rodzina, choć pogrążona w żałobie, wyraża swoją wdzięczność za każdą formę pomocy. Zbiórka jest prowadzona online i każdy może się do niej przyłączyć. Jest to prosta droga, aby pokazać, że w obliczu nieszczęścia, wspólnota potrafi stanąć na wysokości zadania i pomóc tym, którzy tego potrzebują.

Zachęcamy gorąco do wsparcia i wpłat oraz udostępniania informacji o zbiórce.

CZYTAJ DALEJ

Na Ratunek

Pożar hali przy Marywilskiej

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce około godziny 3:00 w nocy z soboty na niedzielę.

Doszło do pożaru hali kupieckiej pod adresem Marywilska 44. W momencie przybycia pierwszych zastępów Państwowej Straży Pożarnej, pożar był w fazie rozwiniętej. Większa część hali objęta ogniem. W wyniku pożaru doszło do zawalenia się dachu w znacznej części hali. Swoje działania prowadzi około 50 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej (wciąż docierają nowe zastępy) na miejscu są również grupy operacyjne z Komendy Głównej PSP na czele z Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. dr. inż. Mariuszem Faltynowskim, Komendy Wojewódzkiej PSP, Komendy Miejskiej PSP, Biuro Bezpieczeństwa Miasta, Policja i inne Służby. Na tą chwilę nie ma informacji aby jakieś osoby zostały poszkodowane. Teren jest odgrodzony od osób postronnych. Do mieszkańców został wysłany Alert RCB informujący o zagrożeniu z prośbą o nie otwieranie okien. Dym płonącej hali widać było z rejonu całej Warszawy, o czym informowali nas w przesłanych zdjęciach nasi czytelnicy, za co serdecznie dziękujemy i oczywiście polecamy się łaskawej pamięci. Akcja gaśnicza może potrwać kilkanaście godzin.

CZYTAJ DALEJ

Na Ratunek

Mężczyzna utopił się w Wiśle

Zdarzenie w miejscowości Radwanków Szlachecki

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce około godziny 17:00 nad brzegiem Wisły w miejscowości Radwanów Szlachecki powiat Otwocki.

Do Służb wpłynęło zgłoszenie o topiącym się mężczyźnie w rzece. Na miejsce dotarli Strażacy z OSP Sobienie Jeziory, OSP Dziecinów, Komendy Powiatowej PSP Otwock, także JRG1 Specjalistyczna Grupa Wodnonurkowa z Warszawy, Policja w tym Patrol Rzeczny, Piaseczyńskie WOPR – Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria, ZRM, Grupa Operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP. Dotarli również z sonarem Strażacy z Sokołowa.

Rozpoczęły się poszukiwania mężczyzny, zarówno w miejscu gdzie skoczył do wody a także dalej wzdłuż brzegu Wisły. Po ponad dwóch godzinach poszukiwań udało się zlokalizować ciało mężczyzny. Lekarz stwierdził zgon. Nastepnie swoje działania przejeli Policjanci pod nadzorem Prokuratora.

CZYTAJ DALEJ