Connect with us

Akcja

Zlikwidowana agencja towarzyska

Działała nieopodal lotniska

Opublikowano

, w dniu

Policjanci CBŚP, przy wsparciu funkcjonariuszy NwOSG, zlikwidowali w Warszawie agencję towarzyską oraz rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie czerpali korzyści z cudzego nierządu.

W ramach śledztwa nadzorowanego przez pomorski pion PZ Prokuratury Krajowej zatrzymano 12 osób, w tym 11 podejrzanych o udział w gangu. Śledztwo prowadzą policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku. Z ustaleń śledczych wynika, że pod szyldem klubu nocnego prowadzona była agencja towarzyska, w której członkowie zorganizowanej grupy przestępczej od wielu lat mogli czerpać korzyści z nierządu kobiet. Wśród podejrzanych o udział w gangu są właściciele klubu, barmani czy pracownicy ochrony. Według śledczych, to właśnie barmani zobligowani byli do rozliczania swojej zmiany, czyli zarobku uzyskanego z baru oraz z usług świadczonych przez kobiety. W agencji zainstalowany był nawet terminal płatniczy, za pomocą którego za 30 zł prowizji, klienci mogli płacić za alkohol, napoje oraz przekąski. Płatność za usługi oferowane przez kobiety odbywała się wyłącznie gotówką. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta po zainkasowaniu umówionej kwoty od klienta niemalże od razu rozliczała się z barmanem.

Podczas przeprowadzonych działań, policjantów CBŚP wsparli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Wówczas to zatrzymano 12 osób, zabezpieczając jednocześnie równowartość blisko 32 tys. zł w różnej walucie, telefony komórkowe, grafiki pracy, a nawet zapiski z rozliczeniami. W Pomorskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku zatrzymanym przedstawiono zarzuty czerpania korzyści z cudzego nierządu, przy czym z popełnianych przestępstw uczynili sobie stałe źródło dochodu. Jedenaście osób jest podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, jednemu z nich przedstawiono zarzut kierowania tą grupą. Zarzuty usłyszał także mężczyzna, który ułatwiał kobietom uprawianie nierządu poprzez wynajęcie domu z przeznaczeniem na prowadzenie klubu nocnego, w którym świadczone były usługi seksualne.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec trojga podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Śledczy ustalili majątek należący do podejrzanych w wysokości około 3 mln zł, który to na wniosek policjantów CBŚP, prokurator zabezpieczył na poczet przyszłych kar. Film i zdjęcia: CBŚP; muzyka: Universal Production Music

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akcja

Pijany kierowca zatrzymany

Akcja Służb na dworcu Centralnym

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce około godziny 12:00 na parkingu w pobliżu Dworca Centralnego w Warszawie.Jak udało się ustalić naszej redakcji, kierujący taksówką znanej firmy na aplikację wyjeżdżając pod prąd z parkingu przed dworcem Centralnym od Emilii Plater, uderzył w zaparkowaną Toyotę. Kontynuując jazdę zamierzał, wjechać na Aleje Jerozolimskie. Niebezpieczną sytuację spostrzegli, taksówkarze z pobliskiego postoju i powiadomili stojący w pobliżu patrol Policji.Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za taksówką. Kierowca został wyciągnięty z pojazdu, skuty w kajdanki i zaprowadzony do radiowozu. Kierowca został przebadany alkomatem, jego wynik to 3.5 promila ❗W środku jego auta, leżały porozrzucane puszki po alkoholu.33 letni kierowca został zabrany na komisariat gdzie będą prowadzone z nim dalsze czynności, ale zapewne wcześniej czeka go wizyta w izbie wytrzeźwień.

Za film dziękujemy naszemu wiernemu czytelnikowi

CZYTAJ DALEJ

Akcja

Kierowca taksówki na aplikację zatrzymany

Zdarzenie na Dworcu Centralnym w Warszawie

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce wczoraj w godzinach przedpołudniowych przed Dworcem Centralnym w Warszawie od strony Aleje Jerozolimskich.

Doszło do zatrzymania kierowcy i przeszukania jego samochodu(taksówki), z logo znanej firmy przewozowej.
Auto marki Skoda, zaparkowane było na miejscach wyznaczonych dla firmy, która dzierżawi miejsca postojowe właśnie od Alej Jerozolimskich.

Z uzyskanych informacji, działania Policjantów prowadzone były pod kątem oszustwa. Mężczyzna został zabrany na komisariat kolejowy gdzie usłyszał zarzuty, a następnie został zwolniony do domu.

Jak ustalił nasz fotoreporter na miejscu, zatrzymany kierowca pracował wcześniej w innej znanej warszawakiej korporacji taxi na aplikację. Jednak został zwolniony, ze względu na nieuprzejme i agresywne zachowanie wobec pasażerów.

CZYTAJ DALEJ

Akcja

Pożar Hali w Ołtarzewie

W akcji gaśniczej na 200 Strażaków
Znaleziono zwłoki mężczyzny

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce około godziny 10:30 przy ul. Umiastowskiej w miejscowości Ołtarzew, powiat warszawski zachodni.

Doszło do pożaru hali produkcyjnej na terenie jednej z firm. W hali objętej pożarem, znajdowały się tworzywa sztuczne oraz maszyny. Z budynku hali ewakuowano 6 osób, z bezpośrednio przyległego budynku biurowego ewakowano 7.

Jak przekazała naszej redakcji Oficer Prasowa Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł.kpt Katarzyna Urbanowska, w akcji gaśniczej uczestniczyło około 50 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, 200 Strażaków. Jedna osoba z zakładu została poszkodowana, zabrana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Do szpitala z poparzeniem ręki, trafił również jeden ze Strażaków OSP.

Niestety w miejscu pożaru, znaleziono zwłoki jednego z pracowników. Swoje działania prowadzili Policjanci pod nadzorem Prokuratora. Dzieci oraz personel z pobliskiej szkoły i przedszkola zostali ewakuowani. Ulica Umiastowska jest wciąż nieprzejezdna.

Działania prowadzili Strażacy z powiatów warszawski zachodni, pruszkowski, jest Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z JRG 6 z Warszawy, cysterny z JRG 17 z Warszawy i Błonia, SLDł z Komendy Powiatowej PSP w Pruszkowie, Policja, Straż Miejska. Akcja gaśnicza trawał do późnych godzin nocnych.

CZYTAJ DALEJ