Connect with us

Kryminalni

Segregował narkotyki na klatce schodowej

Drugi zamknął bramę przed policjantami a kluczyk do niej wyrzucił

Opublikowano

, w dniu

Kolejna akcja na ul. Brzeskiej funkcjonariuszy stołecznego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego zakończyła się zatrzymaniem dwóch mężczyzn. Pierwszy wpadł na klatce podczas segregowania narkotyków. Drugi chcąc ratować kolegę zamknął przez policjantami bramę, a kluczyk do niej wyrzucił. Usłyszeli już zarzuty i decyzją sądu, na wniosek Prokuratury Warszawa – Praga Północ, trafili do aresztu na 3 miesiące.
Walka z przestępczością narkotykową jest niezwykle trudna. Chęć szybkiego zarobku sprawia, że na miejscu zatrzymanego dilera pojawia się następny. Jednak policjanci ze stołecznego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego nie spoczywają na laurach po udanych akcjach i przeprowadzają kolejne.

Wywiadowcy do kolejnych działań na ulicy Brzeskiej przystąpili jak zawsze w pełni przygotowani i z dobrym rozpoznaniem. Tak jak w poprzednich przypadkach, mając wiedzę o handlu narkotykami przy jednej z bram, postanowili to zweryfikować. Klasycznie przed wejściem na podwórko stał „czujka”. Niczego nieświadomy kiwnął głową nieumundurowanemu policjantowi, dając znak, że może wejść do środka. Funkcjonariusz skierował się do jednej z klatek, gdzie akurat będący w środku mężczyzna układał foliowe zawiniątka w plastikowej walizce z przegródkami.

Policjant obezwładnił mężczyznę i wezwał na miejsce kolegów. Gdy udzielający wsparcia wychodzili z pojazdu, krzyknęli „Policja!”, „czujka” cofnął się w stronę bramy i ją zamknął na klucz, który następnie wyrzucił za zamkniętą bramę. Został on obezwładniony i zatrzymany. Wywiadowcy dostali się na dziedziniec. Okazało się, że mężczyzna który był na klatce, segregował narkotyki. Wstępne badania przejętych substancji wykazały, że były to: amfetamina, heroina, kokaina, mefedron i marihuana. Łącznie ponad 750 dilerskich porcji, z czego samej heroiny było ich 205. Zabezpieczono przy nim również gotówkę w kwocie blisko 6400 zł.

40-latek i jego 19-letni kolega sprzed bramy trafili do policyjnej celi na Pradze Północ. Obaj usłyszeli zarzuty. Pierwszy jest podejrzany o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Natomiast 19-latek o pomoc starszemu koledze w uniknięciu zatrzymania.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Warszawa – Praga Północ wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec obu mężczyzn. Sąd przychylił się do wniosku, trafili oni do aresztu na 3 miesiące.

Posiadanie znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast pomoc sprawcy przestępstwa w uniknięciu odpowiedzialności karnej zagrożona jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Postępowania nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową Warszawa – Praga Północ w Warszawie.

Tekst: sierż. Bartłomiej Śniadała
Foto: Wydział Komunikacji Społecznej KSP
Źrodło: policja.waw.pl

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kryminalni

Akcja Policji

Uderzenie w przestępczość samochodową

Opublikowano

, w dniu

Przez

Kupowali samochody, domy i inne nieruchomości – wszystko za pieniądze pochodzące z kradzieży pojazdów, do jakich na przestrzeni ostatnich lat dochodziło w Warszawie i okolicznych powiatach. Policjanci stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową wraz z CBŚP Zarząd w Warszawie rozbili grupę przestępczą, która ma na koncie kradzieże z włamaniem i paserki 44 samochodów. Na wniosek Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, która nadzoruje śledztwo tymczasowym aresztem zostało objętych dziewięciu podejrzanych, w tym dwóch kierujących zorganizowaną grupą przestępczą.

Siedem osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymali policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji podczas działań, jakie wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP Zarząd w Warszawie, CPKP BOA KGP, Nadbużańskiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz Zarządu Operacyjnego Komendy Głównej Straży Granicznej przeprowadzili, wchodząc jednocześnie do 16 domów w powiecie wołomińskim.

Kolejne pięć osób związanych z grupą przestępczą policjanci doprowadzili z aresztu śledczego i zakładu karnego, gdzie odbywają kary związane z ich wcześniejszą działalnością przestępczą również dotyczącą kradzieży samochodów.

Jak ustalili pracujący nad sprawą śledczy, podejrzani mają na swoim koncie 29 kradzieży samochodów o łącznej wartości 4 milionów złotych oraz 45 paserstw całych samochodów o wartości około 6 milionów złotych.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli 9 samochodów o wartości miliona 100 tysięcy złotych oraz 29 tysięcy w gotówce. Podczas przeszukania posesji ujawnili także mogące pochodzić z przestępstwa części samochodowe o wartości 280 tysięcy złotych, które zostały zabezpieczone do badań mechanoskopijnych.

Tym razem zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na połączenie spraw, a profesjonalnie i dobrze zaplanowane przez funkcjonariusza prowadzącego czynności procesowe, doprowadziły do przedstawienia przez prokuratora nadzorującego dwóm podejrzanym zarzutu kierowania grupą przestępczą, a pozostałym zatrzymanym udziału w tej grupie oraz zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem i paserstwa samochodów. Tym razem Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ na wniosek prokuratora podjął decyzję o zastosowaniu aresztu tymczasowego dla 9 podejrzanych.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Tekst: Edyta Adamus źródło: Policja

CZYTAJ DALEJ

Kryminalni

Okradali kioski

Święta spędzą poza domem

Opublikowano

, w dniu

Przez

Grupa działająca na Mokotowie okradała systematycznie kioski, ale dzięki drobiazgowej analizie materiałów operacyjnych, sprawa została rozpracowana przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu.

Po przeprowadzeniu dochodzenia zatrzymano czterech mężczyzn, w tym dwóch nieletnich. Wpadli podczas kolejnego włamania na gorącym uczynku. Szacunkowa, wstępna kwota strat to 90 000 złotych.

Dzięki pracy kryminalnych udało się ustalić, jakie zadania i funkcje każdy z członków grupy pełnił w trakcie włamania i kradzieży. Jeden z nich zajmował się przewozem, drugi stał na czatach, a dwóch pozostałych dokonywało faktycznego włamu. Sprawcy działali głównie na terenie Mokotowa, przyjeżdżając nocami pod kioski samochodem, którym kierował opłacony kierowca lub korzystając z przypadkowych taksówek oczekujących w pobliżu na klientów.

Policjanci ustalili datę i miejsce kolejnego planowanego włamania. Prowadząc obserwację zauważyli, że w okolicach wytypowanego kiosku przy ulicy Odyńca zatrzymała się Toyota Prius. Z pojazdu wyszło trzech mężczyzn, którzy skutecznie dokonali kradzieży. Następnie wrzucili zdobycz do zaparkowanego nieopodal samochodu i szybko odjechali. Policjanci wezwali dodatkowo załogę i zatrzymali Toyotę przy ulicy Racławickiej. Złodzieje byli zaskoczeni, zdenerwowani i zszokowani. W trakcie przeszukania pojazdu policjanci znaleźli skradziony towar, w tym papierosy, trzy telefony i dwa przedmioty przypominające broń. Wszyscy sprawcy zostali zatrzymani. Dwóch pełnoletnich mężczyzn przewieziono do Komendy w celu wykonania dalszych czynności. Dwaj nieletni zostali przewiezieni do Policyjnej Izby Dziecka. Jeden z głównych sprawców oraz nieletni usłyszeli wiele zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Na podstawie zebranego materiału śledczego i wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów, Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Natomiast nieletni, ze względu na wielokrotne konflikty z prawem, zostali umieszczeni w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.Autor: podkom. Ewa Kołdys/ea źródło:policja.waw.pp

CZYTAJ DALEJ

Kryminalni

Skradziony samochód odzyskany

Auto odzyskane tego samego dnia

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zatrzymaniem małżeństwa oraz przedstawieniem zarzutów dotyczących paserstwa zakończyły się wspólne działania kryminalnych z warszawskiej Ochoty oraz północnopraskich Skorpionów.

Policjanci odzyskali samochód skradziony kilka godzin wcześniej przy ulicy Włodarzewskiej. 43-latkowie usłyszeli zarzuty za paserstwo oraz zostali objęci policyjnym dozorem. Natychmiastowa reakcja na informację oraz profesjonalnie przeprowadzone działania policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ochockiej komendy we współpracy z północnopraskimi Skorpionami doprowadziły do odzyskania skradzionego samochodu.

Kilka godzin wcześniej osobowe BMW zostało skradzione przy ulicy Włodarzewskiej. Praca operacyjna wykonana w odpowiedzi na informację uzyskaną od właściciela doprowadziła stróżów prawa na jedną z posesji na warszawskiej Białołęce. Właściciele nieruchomości byli zaskoczeni wizytą policjantów. W ich garażu funkcjonariusze zabezpieczyli BMW skradzione kilka godzin wcześniej na Ochocie. Policjanci zatrzymali małżeństwo do wyjaśnienia. Zostali oni przewiezieni do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, gdzie dalej wykonywano czynności w tej sprawie.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzuty związane z paserstwem samochodu. Decyzją Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem. Może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota. Tekst: kom. Paulina Onyszko / sierż. szt. Jakub Pacyniak/mw źródło: policja.waw.pl

CZYTAJ DALEJ