Connect with us

Ulice

Zatrzymanie pijanego kierowcy

Nocne zdarzenie w centrum Warszawy

Opublikowano

, w dniu

W nocy, około godziny 2:00, na ulicy Mazowieckiej w Warszawie, doszło do niecodziennego zdarzenia.

Świadek zauważył stojący na lewym pasie samochód marki Skoda z uchylonymi drzwiami od strony kierowcy, włączonym silnikiem i włączonymi światłami awaryjnymi. Kierowca pojazdu spał za kierownicą, a obok na asfalcie leżała pusta butelka po piwie. Zaniepokojony świadek, podejrzewając, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, postanowił zadzwonić na numer alarmowy 112. Przed przyjazdem patrolu Policji, drzwi od Skody nagle się zamknęły, co skłoniło świadka do zbliżenia się do pojazdu. Po podejściu bliżej, zauważył, że kierowca jedynie przewrócił głowę na drugi bok i oparł ją o szybę i dalej spał.

Po przybyciu na miejsce, Policjanci szybko potwierdzili, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało że kierujący Skodą obywatel Ukrainy ma blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu❗

Mężczyzna został zabrany na komisariat, gdzie po wytrzeźwieniu będą prowadzone z nim dalsze czynności.

Wcześniejsze obserwacje świadka wskazują, na inne niepokojące zachowanie kierowcy Skody.

Otóż Skoda była widziana ponad godzinę wcześniej stojąca na ulicy Mazowieckiej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Kredytową. Kiedy wspomniany kierowca, dostrzegł idące chodnikiem dwie młode kobiety ruszył za nimi. Kilkadziesiąt metrów dalej na wysokości hotelu Victoria, zatrzymał się obok nich, kobiety wydawały się być pod wpływem alkoholu. Wyszedł z auta z ich kierunku. Świadek zdarzenia po chwili dostrzegł trzy inne młode kobiety idące od strony klubów w kierunku ulicy Królewskiej, ewidentnie czegoś szukające. Kobiety szły w kierunku stojącej Skody. Po chwili kobiety ( te 2 widziane wcześnie oraz 3 kolejne) wracały razem w kierunku klubów na ulicy Mazowieckiej. Kierowca Skody wrócił do auta po kilku minutach i następnie zawrócił jadąc ulicą Kredytową.

Jak sam świadek przyznał, to wcześniejsze niecodzienne zachowanie kierowcy Skody oraz zapamiętany numer rejestracyjny, pozwoliło zwrócić uwagę na ten pojazd w późniejszym czasie kiedy to pojawiło się podejrzenie o alkoholu.

Oficer prasowy KRP 1 sierż. szt. Jakub Pacyniak w rozmowie z naszą redakcją, potwierdził zdarzenie oraz fakt że kierowca był pod wpływem alkoholu.

To zdarzenie jest przypomnieniem o niebezpieczeństwach związanych z prowadzeniem pojazdu po spożyciu alkoholu i konieczności reagowania na takie sytuacje przez świadków.

Nie mniej ważnym faktem jest, zwrócenie uwagi na podejrzane zachowanie kierowcy wobec kobiet, które ewidentnie były pod wpływem alkoholu.

⚠️ Apelujemy do wszystkich świadków opisanego zdarzenia, a także do kobiet, które mogły być zaczepiane przez wspomnianego mężczyznę tej nocy, oraz innych osób, które mogły zaobserwować inne niepokojące sytuacje związane z tym pojazdem, o kontakt z naszą redakcją lub bezpośrednio z Komendą Rejonową przy ulicy Wilczej w Warszawie. Wszystkie nformacje, mogą być kluczowe w dalszym postępowaniu.Wasza czujność i gotowość do podzielenia się informacjami są niezwykle ważne i mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w Warszawie, szczególnie w rejonie klubów.

❗Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi statystykami:

1.
W 2023 roku na polskich drogach zatrzymano ponad 90 tysięcy pijanych kierowców.
Wydarzyło się 19 030 wypadków drogowych, w których zginęły 1663 osoby, a 22 918 zostało rannych.
Statystyki te są nieznacznie lepsze niż w roku 2022.
Warto zaznaczyć, że najwięcej przypadków prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu rejestrowano w trzecim kwartale ubiegłego roku, a najwięcej zatrzymań miało miejsce w lipcu. W sezonie urlopowym, w okresie letnich wakacji, odnotowano najwięcej wypadków samochodowych.
Nowe przepisy, które zaczęły obowiązywać w marcu 2024 roku, umożliwiają konfiskatę samochodów kierowcom mającym we krwi ponad 1,5 promila alkoholu.

Jazda po alkoholu wciąż pozostaje jednym z głównych czynników prowadzących do wypadków drogowych w Polsce.

Przypominamy, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze leży w naszych rękach. Pamiętajmy o swojej roli jako kierowców i dbajmy o bezpieczeństwo siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

2. Aż 20% zgłaszanych gwałtów w Warszawie to gwałty w taksówkach na aplikację. W ciągu ostatnich dwóch lat Komenda Stołeczna Policji prowadziła 17 postępowań w sprawach o przestępstwa na tle seksualnym, których sprawcami byli kierowcy przewozu osób.

W latach 2016-2022 mieliśmy 69 spraw w prokuraturach w całym kraju dotyczących przestępstw o charakterze seksualnym wobec kobiet korzystających z taksówek zamawianych przez aplikację.
W samym 2022 roku zarejestrowano aż 32 sprawy dotyczące omawianej kategorii przestępstw.

Pamiętajmy, że walka z przemocą i przestępstwami seksualnymi jest ważnym zadaniem społecznym.

Wspierajmy ofiary i działajmy razem na rzecz bezpiecznych przewozów i ochrony praw każdej osoby.

Chcesz być na bieżąco❓

👍 Polub Nas i Obserwuj na Facebooku❗

⬆️ Udostępnij❗

Zobacz Nas na Instagramie❗

✌️ Tik Tok❗

🎥 Oglądaj i Subskrybuj nasz kanał YouTube❗

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ulice

Wypadek na Puławskiej

Zarzuty dla kierowcy „innowacyjnej taksówki”

Opublikowano

, w dniu

Przez

Wracamy do niedzielnego wypadku na ul. Puławskiej, na skrzyżowaniu z ulicą Malczewskiego.

Jak mogliście zobaczyć w naszej relacji, doszło tam do tragicznego wypadku z udziałem “innowacyjnej taksówki” marki Toyota, która nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu BMW. W wyniku tego BMW wpadło w grupę pieszych i dachowało.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Piotr Skiba, poinformował naszą redakcję, że kierowcy Toyoty, obywatelowi Białorusi, postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i zagrożenia życia wielu osób. Ten czyn jest zagrożony karą od 2 do 15 lat więzienia.

W wyniku tego zdarzenia rannych zostało łącznie osiem osób, w tym 22-letni mężczyzna, który znajduje się aktualnie w stanie ciężkim, oraz 84-letnia kobieta w stanie krytycznym. Zabezpieczono monitoring oraz przesłuchano świadków, którzy twierdzą, że BMW poruszało się z bardzo dużą prędkością. Na tej podstawie podjęto decyzję o zatrzymaniu uprawnień kierującemu BMW oraz kierowcy Toyoty. Kierowca Toyoty ma również zatrzymany paszport, co oznacza zakaz opuszczania kraju, a także nałożono na niego dozór policyjny. Przeprowadzono badania toksykologiczne, a oba pojazdy zostały zabezpieczone do dalszych badań. Śledztwo w tej sprawie trwa.

CZYTAJ DALEJ

Ulice

Dachowanie Mercedesa

Kierowca oddalił się z miejsca
Zdarzenie w miejscowości Karczew

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce dzisiaj około godziny 10:30 na skrzyżowaniu dróg numer 801 i ulicy Wiślanej w miejscowości Karczew powiat otwocki.

Kierujący pojazdem marki Mercedes stracił kontrolę nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w bariery energochłonne, a następnie auto dachowało.

Na miejsce już po chwili dotarli Strażacy oraz patrol Policji. Dysponowane zostały również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak się okazało w wewnątrz pojazdu oraz bezpośrednio przy nim, nie było kierowcy. Oddalił się w nieznanym kierunku. W związku z brakiem osób poszkodowanych w pojeździe, odwołano LPR, a funkcjonariusze Policji niezwłocznie przystąpili do przeszukania najbliższej okolicy.

Po krótkim czasie poszukiwań, funkcjonariuszom udało się odnaleźć mężczyznę, który prawdopodobnie był kierowcą rozbitego Mercedesa. Ze względu na podejrzenie, że mężczyzna mógł prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu, został poddany badaniu krwi w celu ustalenia zawartości alkoholu w organizmie.

Obecnie oczekujemy na wyniki badań, które potwierdzą lub wykluczą stan nietrzeźwości kierowcy w momencie zdarzenia. Sprawa jest nadal w toku, a jej dalszy przebieg będzie zależał od wyników badań oraz zebranych dowodów.

W momencie otrzymania oficjalnego stanowiska w tej sprawie Polucji, poinformujemy naszych czytelników.

⚠️ Bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze. Przypominamy wszystkim kierowcom o zachowaniu ostrożności i niepodejmowaniu ryzyka jazdy po spożyciu alkoholu. Wypadki drogowe często kończą się tragicznie, a ich konsekwencje mogą być nieodwracalne zarówno dla sprawców, jak i niewinnych ofiar.

🔻 Chcesz być na bieżąco❓

👍 Polub Nas i Obserwuj na Facebooku❗

⬆️ Udostępnij❗

⬆️ Zobacz Nas na Instagramie❗

✌️ Tik Tok❗

🎥 Oglądaj i Subskrybuj nasz kanał YouTube❗

CZYTAJ DALEJ

Ulice

Wypadek na Mokotowie

Zdarzenie „innowacyjnej taksówki” z BMW
Poszkodowani piesi

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce około godziny 14:30, na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Malczewskiego w Warszawie.

Doszło do poważnego wypadku drogowego. Kierujący „innowacyjną taksówką” marki Toyota Prius, jadąc od strony Ursynowa, wykonywał manewr skrętu w lewo w ulicę Malczewskiego. Nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu ulicą Puławską od strony centrum pojazdowi marki BMW. Wskutek zderzenia pojazdów, BMW dachowało i wjechało w grupę ludzi znajdujących się na chodniku.

W wyniku tego tragicznego zdarzenia poszkodowanych zostało 8 osób, z czego 5 trafiło do szpitala. Kierowca BMW został zabrany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego .Kierowca „innowacyjnej taksówki” obywatel Białorusi zabrany na komisariatie będą prowadzone z nim dalsze czynności. Obaj kierowcy trzeźwi.

Skrzyżowanie Puławskiej i Malczewskiego w kierunku Ursynowa zostało całkowicie zablokowane. Tramwaje nie zatrzymywały się również na przystankach przy ul. Malczewskiego. W kierunku centrum był zablokowany jest jeden pas ruchu. Na miejscu swoje działania prowadzili rownież Strażacy, Nadzór Ruchu oraz Policja.

Chcesz być na bieżąco❓

👍 Polub Nas i Obserwuj na Facebooku❗

⬆️ Udostępnij❗

Zobacz Nas na Instagramie❗

✌️ Tik Tok❗

🎥 Oglądaj i Subskrybuj nasz kanał YouTube❗

CZYTAJ DALEJ