Connect with us

Na Ratunek

Pożar hali przy Marywilskiej

Opublikowano

, w dniu

Zdarzenie miało miejsce około godziny 3:00 w nocy z soboty na niedzielę.

Doszło do pożaru hali kupieckiej pod adresem Marywilska 44. W momencie przybycia pierwszych zastępów Państwowej Straży Pożarnej, pożar był w fazie rozwiniętej. Większa część hali objęta ogniem. W wyniku pożaru doszło do zawalenia się dachu w znacznej części hali. Swoje działania prowadzi około 50 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej (wciąż docierają nowe zastępy) na miejscu są również grupy operacyjne z Komendy Głównej PSP na czele z Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. dr. inż. Mariuszem Faltynowskim, Komendy Wojewódzkiej PSP, Komendy Miejskiej PSP, Biuro Bezpieczeństwa Miasta, Policja i inne Służby. Na tą chwilę nie ma informacji aby jakieś osoby zostały poszkodowane. Teren jest odgrodzony od osób postronnych. Do mieszkańców został wysłany Alert RCB informujący o zagrożeniu z prośbą o nie otwieranie okien. Dym płonącej hali widać było z rejonu całej Warszawy, o czym informowali nas w przesłanych zdjęciach nasi czytelnicy, za co serdecznie dziękujemy i oczywiście polecamy się łaskawej pamięci. Akcja gaśnicza może potrwać kilkanaście godzin.

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Ratunek

Solidarność w obliczu tragedii

Zbiórka na rodzinę poszkodowaną w pożarze

Opublikowano

, w dniu

Przez

https://zrzutka.pl/mmnnuu

Dwa dni temu, w sercu dzielnicy Bemowo, przy ulicy Batalionów Chłopskich, doszło do tragicznego pożaru(pisaliśmy o tym).

W płomieniach stanęło mieszkanie na parterze, a wśród strat materialnych znajduje się również coś znacznie bardziej bolesnego – utrata ukochanego królika, który był nie tylko zwierzęciem domowym, ale i przyjacielem rodziny. Została zorganizowana zbiórka pieniędzy, która ma na celu nie tylko pokrycie strat materialnych, ale również dać wsparcie moralne i pokazać, że w trudnych chwilach nikt nie jest sam. Zbiórka ta jest świadectwem niezachwianej solidarności i współczucia, które żyją w sercach ludzi. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę – niezależnie od tego, czy to symboliczna złotówka, czy większa kwota, każdy gest ma znaczenie.

Rodzina, choć pogrążona w żałobie, wyraża swoją wdzięczność za każdą formę pomocy. Zbiórka jest prowadzona online i każdy może się do niej przyłączyć. Jest to prosta droga, aby pokazać, że w obliczu nieszczęścia, wspólnota potrafi stanąć na wysokości zadania i pomóc tym, którzy tego potrzebują.

Zachęcamy gorąco do wsparcia i wpłat oraz udostępniania informacji o zbiórce.

CZYTAJ DALEJ

Na Ratunek

Mężczyzna utopił się w Wiśle

Zdarzenie w miejscowości Radwanków Szlachecki

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce około godziny 17:00 nad brzegiem Wisły w miejscowości Radwanów Szlachecki powiat Otwocki.

Do Służb wpłynęło zgłoszenie o topiącym się mężczyźnie w rzece. Na miejsce dotarli Strażacy z OSP Sobienie Jeziory, OSP Dziecinów, Komendy Powiatowej PSP Otwock, także JRG1 Specjalistyczna Grupa Wodnonurkowa z Warszawy, Policja w tym Patrol Rzeczny, Piaseczyńskie WOPR – Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria, ZRM, Grupa Operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP. Dotarli również z sonarem Strażacy z Sokołowa.

Rozpoczęły się poszukiwania mężczyzny, zarówno w miejscu gdzie skoczył do wody a także dalej wzdłuż brzegu Wisły. Po ponad dwóch godzinach poszukiwań udało się zlokalizować ciało mężczyzny. Lekarz stwierdził zgon. Nastepnie swoje działania przejeli Policjanci pod nadzorem Prokuratora.

CZYTAJ DALEJ

Na Ratunek

Sarna uwięziona w barierce

Akcja Służb w miejscowości Kajetany

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce po godzinie 10:00 przy ul. Brzozowej w miejscowości Kajetany powiat pruszkowski.

W barierce mostku nad rzeką Utratą, zaklinowała się młoda sarna. Na miejsce po chwili dotarli, Straż Gminna oraz Strażacy z OSP Młochów i OSP Nadarzyn. Wkrótce przybyli również Ratownicy z sekcji SRS – Animal Rescue Poland z SRS – Służba Ratownictwa Specjalistycznego. Na ciele sarny było widać rany, powstałe prawdopodobnie na skutek próby samodzielnego uwolnienia się.

Ratownicy z SRS podali w zastrzyku środek uspokajający i Strażacy mogli przystąpić do wycinania elementów barierki. Już po chwili udało się wydostać poranione zwierzę i w specjalnie przystosowanym pojemniku, zostało zabrane do weterynarza.

Wielkie brawa należą się dla Wszystkich biorących udział w działaniach, za szybką i skuteczną akcję.

CZYTAJ DALEJ