Connect with us

Ulice

Wypadek motocykla na S8

Zdarzenia w powiecie pruszkowskim
Lądował śmigłowiec LPR

Opublikowano

, w dniu

Zdarzenie miało miejsce około godziny 14:30 na trasie S8 w kierunku Katowic przed węzłem Nadarzyn.

Podczas jazdy doszło do przewrócenia się na jezdnię, motocyklisty jadącego wraz z pasażerką. Kobieta została poszkodowana. Na miejsce dotarli Strażacy, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowaną do szpitala.

Na miejscu swoje działania prowadzili również Policjanci. Na czas lądowania śmigłowca trasa S8 w obu kierunkach była zablokowana.

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ulice

Zderzenie na moście Śląsko-Dąbrowskim

Jeden z kierowców oddalił się z miejsca zdarzenia

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce w nocy z piątku na sobotę, około godziny 2:30 na moście Śląsko-Dąbrowskim na wysokości Wisłostrady.

Doszło do zderzenia dwóch aut, Range Rovera oraz Renault. Auta zostały mocno rozbite, po zderzeniu zablokowały pasy w kierunku centrum i tory tramwajowe.

Dwie osoby z Renault zostały poszkodowane( 20 – letni kierowca i 17 – letni pasażer) zabrani do szpitala przez Zespołu Ratownictwa Medycznego. Kierujący Range Roverem na białoruskich tablicach, oddalił się z miejsca zdarzenia.

Przybyli na miejsce Policjanci rozpoczęli poszukiwania kierowcy, został użyty także pies tropiący. Niestety nie udało się odnaleźć kierowcy w pobliżu.

Na miejscu swoje działania prowadzili również Strażacy z JRG 4. Na moście Śląsko-Dąbrowskim występowały utrudnienia.

CZYTAJ DALEJ

Ulice

To już od jutra…

Nowelizacja kodeksu karnego dotycząca pijanych kierowców

Opublikowano

, w dniu

Przez

Od jutra tj. 14 marca 2024 roku, wchodzi nowelizacja kodeksu karnego dotycząca kierowców jeżdżących po alkoholu.

Wprowadzane zmiany mają na celu karanie pijanych kierowców oraz zachowanie prewencyjne, gdyż liczba zdarzeń z udziałem kierowców po procentach wciąż jest zatrważająca.

Konkretnie jeśli kierowca prowadzi pojazd mając co najmniej 1,5 promila alkoholu we krwi, musi się liczyć z konfiskatą auta. Przepisy te odnoszą się również do aut w leasingu czy też wynajmie długoterminowym. Jeżeli w tych przypadkach kierowca nie jest właścicielem auta, musi się liczyć z karą finansową równą wartości pojazdu. Jeśli kierujący pojazdem jest sprawcą wypadku i w jego organizmie zawartość alkoholu wynosi minimum 0,5 promila to również w tym przypadku obowiązuje konfiskata.

W przypadku kiedy kierujący poruszał się autem służbowym po alkoholu, tutaj nie następuje konfiskata. Sąd może określić zapłatę na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym.Wprowadzana nowelizacja przepisów mają na celu zapobiec sytuacjom których niemalże każdego dnia możemy być świadkami na drogach. Nieuchronność kary oraz jej surowość ma odstraszać potencjalnych sprawców zdarzeń.

CZYTAJ DALEJ

Ulice

Policyjny pościg na Ochocie

Dwa rozbite radiowozy
Sprawca obywatel Gruzji zatrzymany

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało swój początek wczoraj wieczorem, około godziny 20:30.

Na ulicy Pruszkowskiej patrol Policji podjął próbę zatrzymania kierującego Renault. Kierowca pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez radiowóz, nie zatrzymał się i zaczął uciekać ulicami dzielnicy Ochota. Jechał z bardzo dużą prędkością powodując duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu, uderzył w dwa inne zaparkowane pojazdy.

Na skrzyżowaniu ulicy Grójeckiej i Dickensa, doszło do uszkodzenia dwóch radiowozów( jeden uderzył w sygnalizator świetlny).

Na ulicy Opaczewskiej kierujący Renault, wjechał pod prąd do kierunku jazdy i prawdopodobnie wskutek uszkodzenia prawej opony, nie mógł kontynuować dalej jazdy i porzucił auto na wysokości budynku numer 9. Jednak już po chwili, został zatrzymany przez Policjantów.

Jak poinformował naszą redakcję Oficer Prasowy KRP Ochota sierż. szt. Jakub Pacyniak, w wyniku tego zdarzenia dwóch Policjantów trafiło do szpitala, jednak nie odnieśli poważniejszych obrażeń i wkrótce zostali wypuszczeni do domu. Kierowcą Renault okazał się obywatel Gruzji. W asyście Policjantów został przewieziony do szpitala, na badania pod kątem zawartości alkoholu oraz środków odurzających.

Policja prowadzi czynności mająca na celu wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia, oraz ustalenia ewentualnych pasażerów Renault.

CZYTAJ DALEJ