Connect with us

Ulice

Protest Rolników w Stolicy

Służby w pełnej gotowości

Opublikowano

, w dniu

Przed nami największe zgromadzenie w tym roku, które wymaga od nas dużo pracy. Wszystko po to, by każdy, kto w tym czasie będzie przebywał w Warszawie i na terenie stołecznego garnizonu mógł czuć się bezpiecznie. Na drogach garnizonu stołecznego należy spodziewać się utrudnień, jednak policjanci będą dbać o bezpieczeństwo. Wszędzie tam, gdzie będzie to możliwe służby wyznaczą objazdy.Przypominamy, że na terenie miasta st. Warszawy umieszczone są znaki zakazu wjazdu ciągników rolniczych i pojazdów wolnobieżnych. Stołeczne ulice są oznaczone chociażby znakiem B-5 z tabliczką T-0, m.in. w takich miejscach jak:

Okuniewska/1 Praskiego Pułku

Trakt Brzeski/Jana Pawła II

Patriotów/Bysławska

Walcownicza/Patriotów

Wał Miedzeszyński/Bysławska

Przyczółkowa/Waflowa

Puławska/Karczunkowska

Aleja Krakowska/S-2

Aleje Jerozolimskie/Ryżowa

Kasprzaka/Ordona

Wolska/Elekcyjna

S8/Połczyńska

Górczewska/Lazurowa

Arkuszowa/Estrady

Pułkowa/Wóycickiego

Modlińska/Płochocińska

ul. Modlińska na wys. ul. Sprawnej

W przypadku złamania tego zakazu należy spodziewać się kontroli drogowej, która może zakończyć się mandatem karnym. Ponadto zaznaczyć należy, że wykroczenia mogą dotyczyć także nieprawidłowego poruszania się w zorganizowanych kolumnach.

Jeszcze poważniej wygląda sytuacja, gdy kierujący nie zatrzyma się do kontroli, co wiąże się m.in. z utratą uprawnień. Trzeba mieć świadomość, że wjazd ciągników do Warszawy mógłby sparaliżować pracę służb ratunkowych, ze szczególnym uwzględnieniem służb medycznych.

Za nami ostatnie odprawy. Zadania zostały przydzielone. Najważniejsze z nich to zapewnienie bezpieczeństwa wydarzeń, ale również zdecydowana reakcja policjantów na przypadki łamania prawa, a w szczególności niestosowanie się do znaków zakazu wjazdu.

Jutro na bieżąco będziemy informowali o utrudnieniach w ruchu na ulicach Warszawy i naszego garnizonu. W miarę możliwości będą przygotowywane objazdy. Warto już teraz pomyśleć o alternatywnych trasach przemieszczania się, a przede wszystkim o korzystaniu z warszawskiego transportu publicznego.

W zabezpieczenie jutrzejszych wydarzeń zaangażowani są policjanci ze wszystkich komórek, jak również tradycyjnie przy dużych wydarzeniach, możemy liczyć na wsparcie Komendanta Głównego Policji, który kieruje do nas dodatkowe siły. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest to wydarzenie, ale jednocześnie nie można zapominać o zagrożeniach, obowiązujących stopniach alarmowych CRP, które wymagają od nas wzmożonej czujności. Każdorazowo zakładamy, że wydarzenia planowane w stolicy będą miały charakter spokojny, to jednak nie możemy zapominać o zagrożeniach, w tym tych o charakterze terrorystycznym.

Apelujemy do uczestników oraz wszystkich przebywających w miejscach odbywających się protestów o informowaniu obecnych na miejscu policjantów o wszelkich zagrożeniach.kom. Małgorzata Wersocka źródło: Komenda Stołeczna Policj

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ulice

Wypadek motocykla na S8

Zdarzenia w powiecie pruszkowskim
Lądował śmigłowiec LPR

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce około godziny 14:30 na trasie S8 w kierunku Katowic przed węzłem Nadarzyn.

Podczas jazdy doszło do przewrócenia się na jezdnię, motocyklisty jadącego wraz z pasażerką. Kobieta została poszkodowana. Na miejsce dotarli Strażacy, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowaną do szpitala.

Na miejscu swoje działania prowadzili również Policjanci. Na czas lądowania śmigłowca trasa S8 w obu kierunkach była zablokowana.

CZYTAJ DALEJ

Ulice

Zderzenie na moście Śląsko-Dąbrowskim

Jeden z kierowców oddalił się z miejsca zdarzenia

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce w nocy z piątku na sobotę, około godziny 2:30 na moście Śląsko-Dąbrowskim na wysokości Wisłostrady.

Doszło do zderzenia dwóch aut, Range Rovera oraz Renault. Auta zostały mocno rozbite, po zderzeniu zablokowały pasy w kierunku centrum i tory tramwajowe.

Dwie osoby z Renault zostały poszkodowane( 20 – letni kierowca i 17 – letni pasażer) zabrani do szpitala przez Zespołu Ratownictwa Medycznego. Kierujący Range Roverem na białoruskich tablicach, oddalił się z miejsca zdarzenia.

Przybyli na miejsce Policjanci rozpoczęli poszukiwania kierowcy, został użyty także pies tropiący. Niestety nie udało się odnaleźć kierowcy w pobliżu.

Na miejscu swoje działania prowadzili również Strażacy z JRG 4. Na moście Śląsko-Dąbrowskim występowały utrudnienia.

CZYTAJ DALEJ

Ulice

To już od jutra…

Nowelizacja kodeksu karnego dotycząca pijanych kierowców

Opublikowano

, w dniu

Przez

Od jutra tj. 14 marca 2024 roku, wchodzi nowelizacja kodeksu karnego dotycząca kierowców jeżdżących po alkoholu.

Wprowadzane zmiany mają na celu karanie pijanych kierowców oraz zachowanie prewencyjne, gdyż liczba zdarzeń z udziałem kierowców po procentach wciąż jest zatrważająca.

Konkretnie jeśli kierowca prowadzi pojazd mając co najmniej 1,5 promila alkoholu we krwi, musi się liczyć z konfiskatą auta. Przepisy te odnoszą się również do aut w leasingu czy też wynajmie długoterminowym. Jeżeli w tych przypadkach kierowca nie jest właścicielem auta, musi się liczyć z karą finansową równą wartości pojazdu. Jeśli kierujący pojazdem jest sprawcą wypadku i w jego organizmie zawartość alkoholu wynosi minimum 0,5 promila to również w tym przypadku obowiązuje konfiskata.

W przypadku kiedy kierujący poruszał się autem służbowym po alkoholu, tutaj nie następuje konfiskata. Sąd może określić zapłatę na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym.Wprowadzana nowelizacja przepisów mają na celu zapobiec sytuacjom których niemalże każdego dnia możemy być świadkami na drogach. Nieuchronność kary oraz jej surowość ma odstraszać potencjalnych sprawców zdarzeń.

CZYTAJ DALEJ