Connect with us

Ulice

Protest Rolników

Strajk na ulicach Warszawy

Opublikowano

, w dniu

Dzisiaj w Warszawie odbył się Protest Rolników. Jak podaje Ratusz w zgromadzeniu uczestniczyło około 10 tys osób.

Protest dotyczył kontrowersyjnych zapisów Zielonego Ładu które jak mówią sami zainteresowani, są szkodliwe dla polskiego rolnictwa. W postulatach przedstawionych w Kancelarii Premiera, zawarty był punkt związany ze zbyt dużą ilością na rynkach europejskich, towarów spoza unii. Kolejny postulat, odnosił się zapewnieniu ciągłości produkcji zwierzęcej. W dzisiejszym proteście uczestniczyli także Górnicy oraz Myśliwi w których to również, uderzają zapisy związane z Zielonym Ładem.

Nasi fotoreporterzy byli już od rana na blokadach w Dębe i Nieporęcie, gdzie rolnicy traktorami zablokowali ronda, uniemożliwiając przejazd. Puszczane były tylko pojazdy uprzywilejowane. Sytuacja w tych miejscach ma być utrzymana do godziny 0:00.

Następnie przenieśliśmy się do centrum Warszawy, gdzie po godzinie 11:00 z placu Defilad Protestujący ruszyli pod Sejm a następnie pod Kancelarię Premiera. Tam złożone zostały postulaty.

Jak dowiedziała się nasza redakcja, Protestujący poinformowali że nie otrzymali dzisiaj konkretów, w związku z tym Protest trwa dalej. Jak zapewniali, do Stolicy wrócą w marcu. Dzisiejsza manifestacja odbyła się w pokojowej atmosferze.

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ulice

Wypadek Śmiertelny

Toyotą nielegalnego przewozu podróżowało 6 osób

Opublikowano

, w dniu

Przez

Wczoraj wieczorem, po godzinie 21:00 doszło do tragicznego zdarzenia w Alei Solidarności na wysokości numeru 71 w Warszawie.

Kierujący Toyotą, nielegalnego przewozu osób jadąc wraz z pasażerami, z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w uliczną latarnię.

Pomimo długotrwałej reanimacji, jedna z pasażerek 40 – letnia kobieta, poniosła śmierć na miejscu. Druga pasażerka oraz dwójka dzieci zostali zabrani do szpitala przez Zespoły Ratownictwa Medycznego. Toyotą podróżowała jeszcze jedna pasażerka, która nie odniosła żadnych obrażeń.

Kierowca obcokrajowiec(obywatel Ukrainy) był trzeźwy, również nie odniósł żadnych obrażeń.

Na miejscu swoje działania prowadzili, trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej, Grupa Operacyjna z Komendy Miejskiej PSP, trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego, Nadzór Ruchu oraz Policja pod nadzorem Prokuratora. W wyniku tego zdarzenia, Aleja Solidarności była zablokowana w obu kierunkach.

CZYTAJ DALEJ

Ulice

Wypadek śmiertelny na DK 50

Zderzenie z udziałem trzech pojazdów
Lądował śmigłowiec LPR

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce dzisiaj, 3 lipca około godziny 11:00, na 68 kilometrze Drogi Krajowej nr 50 w miejscowości Witkowice (powiat sochaczewski).

Doszło do tragicznego wypadku, zderzyły się dwa samochody ciężarowe oraz bus. W wyniku tego zdarzenia jeden z kierowców samochodu ciężarowego poniósł śmierć na miejscu. Dwaj inni poszkodowani kierowcy zostali przetransportowani do szpitala – jeden śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR), a drugi przez zespół naziemny.

Na miejscu prowadzą swoje działanie Służby, w tym 5 zastępów Straży Pożarnej( 3 JRG i 2 OSP) trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego (ZRM) oraz Policję pod nadzorem Prokuratora.

Droga krajowa nr 50 jest obecnie zablokowana w obu kierunkach. Policja kieruje na objazdy, jednakże utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

Chcesz być na bieżąco❓

👍 Polub Nas i Obserwuj na Facebooku❗

⬆️ Udostępnij❗

Zobacz Nas na Instagramie❗

✌️ Tik Tok❗

🎥 Oglądaj i Subskrybuj nasz kanał YouTube❗

wypadek #kolizja #stłuczka #warszawa #wawahotnews24 #utrudnienia #fakty #informacje #wiadomości #raport #dróg #wypadki #policja #zrm #straż #zdarzenie #drogowe #DK50

CZYTAJ DALEJ

Ulice

Wypadek na Puławskiej

Zarzuty dla kierowcy „innowacyjnej taksówki”

Opublikowano

, w dniu

Przez

Wracamy do niedzielnego wypadku na ul. Puławskiej, na skrzyżowaniu z ulicą Malczewskiego.

Jak mogliście zobaczyć w naszej relacji, doszło tam do tragicznego wypadku z udziałem “innowacyjnej taksówki” marki Toyota, która nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu BMW. W wyniku tego BMW wpadło w grupę pieszych i dachowało.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Piotr Skiba, poinformował naszą redakcję, że kierowcy Toyoty, obywatelowi Białorusi, postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i zagrożenia życia wielu osób. Ten czyn jest zagrożony karą od 2 do 15 lat więzienia.

W wyniku tego zdarzenia rannych zostało łącznie osiem osób, w tym 22-letni mężczyzna, który znajduje się aktualnie w stanie ciężkim, oraz 84-letnia kobieta w stanie krytycznym. Zabezpieczono monitoring oraz przesłuchano świadków, którzy twierdzą, że BMW poruszało się z bardzo dużą prędkością. Na tej podstawie podjęto decyzję o zatrzymaniu uprawnień kierującemu BMW oraz kierowcy Toyoty. Kierowca Toyoty ma również zatrzymany paszport, co oznacza zakaz opuszczania kraju, a także nałożono na niego dozór policyjny. Przeprowadzono badania toksykologiczne, a oba pojazdy zostały zabezpieczone do dalszych badań. Śledztwo w tej sprawie trwa.

CZYTAJ DALEJ