Connect with us

Ulice

Protest Rolników

Strajk na ulicach Warszawy

Opublikowano

, w dniu

Dzisiaj w Warszawie odbył się Protest Rolników. Jak podaje Ratusz w zgromadzeniu uczestniczyło około 10 tys osób.

Protest dotyczył kontrowersyjnych zapisów Zielonego Ładu które jak mówią sami zainteresowani, są szkodliwe dla polskiego rolnictwa. W postulatach przedstawionych w Kancelarii Premiera, zawarty był punkt związany ze zbyt dużą ilością na rynkach europejskich, towarów spoza unii. Kolejny postulat, odnosił się zapewnieniu ciągłości produkcji zwierzęcej. W dzisiejszym proteście uczestniczyli także Górnicy oraz Myśliwi w których to również, uderzają zapisy związane z Zielonym Ładem.

Nasi fotoreporterzy byli już od rana na blokadach w Dębe i Nieporęcie, gdzie rolnicy traktorami zablokowali ronda, uniemożliwiając przejazd. Puszczane były tylko pojazdy uprzywilejowane. Sytuacja w tych miejscach ma być utrzymana do godziny 0:00.

Następnie przenieśliśmy się do centrum Warszawy, gdzie po godzinie 11:00 z placu Defilad Protestujący ruszyli pod Sejm a następnie pod Kancelarię Premiera. Tam złożone zostały postulaty.

Jak dowiedziała się nasza redakcja, Protestujący poinformowali że nie otrzymali dzisiaj konkretów, w związku z tym Protest trwa dalej. Jak zapewniali, do Stolicy wrócą w marcu. Dzisiejsza manifestacja odbyła się w pokojowej atmosferze.

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ulice

Wypadek motocykla na S8

Zdarzenia w powiecie pruszkowskim
Lądował śmigłowiec LPR

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce około godziny 14:30 na trasie S8 w kierunku Katowic przed węzłem Nadarzyn.

Podczas jazdy doszło do przewrócenia się na jezdnię, motocyklisty jadącego wraz z pasażerką. Kobieta została poszkodowana. Na miejsce dotarli Strażacy, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowaną do szpitala.

Na miejscu swoje działania prowadzili również Policjanci. Na czas lądowania śmigłowca trasa S8 w obu kierunkach była zablokowana.

CZYTAJ DALEJ

Ulice

Zderzenie na moście Śląsko-Dąbrowskim

Jeden z kierowców oddalił się z miejsca zdarzenia

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce w nocy z piątku na sobotę, około godziny 2:30 na moście Śląsko-Dąbrowskim na wysokości Wisłostrady.

Doszło do zderzenia dwóch aut, Range Rovera oraz Renault. Auta zostały mocno rozbite, po zderzeniu zablokowały pasy w kierunku centrum i tory tramwajowe.

Dwie osoby z Renault zostały poszkodowane( 20 – letni kierowca i 17 – letni pasażer) zabrani do szpitala przez Zespołu Ratownictwa Medycznego. Kierujący Range Roverem na białoruskich tablicach, oddalił się z miejsca zdarzenia.

Przybyli na miejsce Policjanci rozpoczęli poszukiwania kierowcy, został użyty także pies tropiący. Niestety nie udało się odnaleźć kierowcy w pobliżu.

Na miejscu swoje działania prowadzili również Strażacy z JRG 4. Na moście Śląsko-Dąbrowskim występowały utrudnienia.

CZYTAJ DALEJ

Ulice

To już od jutra…

Nowelizacja kodeksu karnego dotycząca pijanych kierowców

Opublikowano

, w dniu

Przez

Od jutra tj. 14 marca 2024 roku, wchodzi nowelizacja kodeksu karnego dotycząca kierowców jeżdżących po alkoholu.

Wprowadzane zmiany mają na celu karanie pijanych kierowców oraz zachowanie prewencyjne, gdyż liczba zdarzeń z udziałem kierowców po procentach wciąż jest zatrważająca.

Konkretnie jeśli kierowca prowadzi pojazd mając co najmniej 1,5 promila alkoholu we krwi, musi się liczyć z konfiskatą auta. Przepisy te odnoszą się również do aut w leasingu czy też wynajmie długoterminowym. Jeżeli w tych przypadkach kierowca nie jest właścicielem auta, musi się liczyć z karą finansową równą wartości pojazdu. Jeśli kierujący pojazdem jest sprawcą wypadku i w jego organizmie zawartość alkoholu wynosi minimum 0,5 promila to również w tym przypadku obowiązuje konfiskata.

W przypadku kiedy kierujący poruszał się autem służbowym po alkoholu, tutaj nie następuje konfiskata. Sąd może określić zapłatę na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym.Wprowadzana nowelizacja przepisów mają na celu zapobiec sytuacjom których niemalże każdego dnia możemy być świadkami na drogach. Nieuchronność kary oraz jej surowość ma odstraszać potencjalnych sprawców zdarzeń.

CZYTAJ DALEJ