Connect with us

Ulice

Zgon na Dworcu Centralnym

Zderzenie w centrum Warszawy

Opublikowano

, w dniu

Zdarzenie miało miejsce około godziny 2:00 w nocy z czwartku na piątek na terenie parkingu Dworca Centralnego od strony Alej Jerozolimskich.

Doszło do zgonu 36-letniego mężczyzny. Jak udało się nam dowiedzieć, mężczyzna był wcześniej reanimowany. W rozmowie z naszą redakcją, Oficer Prasowy Komisariatu Kolejowego asp.szt. Artur Wojdat przekazał, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych i został wykluczony udział osób trzecich. Na miejscu swoje działania prowadzili ZRM, Policjanci pod nadzorem Prokuratora.

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ulice

Wypadek motocykla na S8

Zdarzenia w powiecie pruszkowskim
Lądował śmigłowiec LPR

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce około godziny 14:30 na trasie S8 w kierunku Katowic przed węzłem Nadarzyn.

Podczas jazdy doszło do przewrócenia się na jezdnię, motocyklisty jadącego wraz z pasażerką. Kobieta została poszkodowana. Na miejsce dotarli Strażacy, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowaną do szpitala.

Na miejscu swoje działania prowadzili również Policjanci. Na czas lądowania śmigłowca trasa S8 w obu kierunkach była zablokowana.

CZYTAJ DALEJ

Ulice

Zderzenie na moście Śląsko-Dąbrowskim

Jeden z kierowców oddalił się z miejsca zdarzenia

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce w nocy z piątku na sobotę, około godziny 2:30 na moście Śląsko-Dąbrowskim na wysokości Wisłostrady.

Doszło do zderzenia dwóch aut, Range Rovera oraz Renault. Auta zostały mocno rozbite, po zderzeniu zablokowały pasy w kierunku centrum i tory tramwajowe.

Dwie osoby z Renault zostały poszkodowane( 20 – letni kierowca i 17 – letni pasażer) zabrani do szpitala przez Zespołu Ratownictwa Medycznego. Kierujący Range Roverem na białoruskich tablicach, oddalił się z miejsca zdarzenia.

Przybyli na miejsce Policjanci rozpoczęli poszukiwania kierowcy, został użyty także pies tropiący. Niestety nie udało się odnaleźć kierowcy w pobliżu.

Na miejscu swoje działania prowadzili również Strażacy z JRG 4. Na moście Śląsko-Dąbrowskim występowały utrudnienia.

CZYTAJ DALEJ

Ulice

To już od jutra…

Nowelizacja kodeksu karnego dotycząca pijanych kierowców

Opublikowano

, w dniu

Przez

Od jutra tj. 14 marca 2024 roku, wchodzi nowelizacja kodeksu karnego dotycząca kierowców jeżdżących po alkoholu.

Wprowadzane zmiany mają na celu karanie pijanych kierowców oraz zachowanie prewencyjne, gdyż liczba zdarzeń z udziałem kierowców po procentach wciąż jest zatrważająca.

Konkretnie jeśli kierowca prowadzi pojazd mając co najmniej 1,5 promila alkoholu we krwi, musi się liczyć z konfiskatą auta. Przepisy te odnoszą się również do aut w leasingu czy też wynajmie długoterminowym. Jeżeli w tych przypadkach kierowca nie jest właścicielem auta, musi się liczyć z karą finansową równą wartości pojazdu. Jeśli kierujący pojazdem jest sprawcą wypadku i w jego organizmie zawartość alkoholu wynosi minimum 0,5 promila to również w tym przypadku obowiązuje konfiskata.

W przypadku kiedy kierujący poruszał się autem służbowym po alkoholu, tutaj nie następuje konfiskata. Sąd może określić zapłatę na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym.Wprowadzana nowelizacja przepisów mają na celu zapobiec sytuacjom których niemalże każdego dnia możemy być świadkami na drogach. Nieuchronność kary oraz jej surowość ma odstraszać potencjalnych sprawców zdarzeń.

CZYTAJ DALEJ