Connect with us

Na Ratunek

Uratuj Marcina…

Potrzebne wsparcie na kosztowną rehabilitację

Opublikowano

, w dniu

Witajcie.

W tym wyjątkowym dniu chcielibyśmy Was prosić o pomoc i wsparcie dla naszego przyjaciela.

www.siepomaga.pl/marcin-nieporecki

To młody(43 – letni) inteligentny, aktywny, z niebanalnym poczuciem humoru człowiek. Wspaniały syn, ojciec i mąż. Marcin pracował jako warszawski taksówkarz. Znamy go ładnych pare, a może parenaście lat(dłużej niż istnieje nasza redakcja).

22 listopada Marcin doznał cyt. krwawienia śródmózgowego z przebiciem do komór z embolizowanej przed laty malformacji naczyniowej. Skutek to konieczna hospitalizacja w klinice neurochirurgii. Obecnie przebywa jeszcze w szpitalu Bródnowskim. W placówce państwowej na oddziale neurochirurgi, niestety brak wolnych miejsc. Konieczna jest rehabilitacja w prywatnym ośrodku. Przybliżony koszt pobytu miesięcznego w specjalistycznej klinice neurochirurgii w Konstancinie to koszt około 20 tys. zł❗

Dodatkową tragedią która dotknęła rodzinę Marcina, to śmierć mamy wtedy kiedy on, przybywał już w szpitalu w śpiączce( on oczywiście jeszcze o tym nic nie wie) Rodziny Marcina nie stać opłatę tak dużej kwoty za niezbędną rehabilitację.

Dlatego w tym szczególnym dniu, kiedy jesteśmy blisko razem z naszymi Rodzinami, jesteśmy dla siebie mili i życzliwi, obdarowujemy siebie prezentami….

Prosimy Was właśnie o malutki, a jakże Wielki prezent dla Marcina i jego Rodziny,(no bo jakiż może być większy prezent niż Życie ❓) Także kiedy zasiądziecie dzisiaj z Waszymi bliskimi przy wigilijnym stole i nadejdzie czas modlitwy, prosimy zmówcie ją także za Marcina i jego rodzinę.

Prosimy o zapoznanie się z dokładnym opisem i wpłaty, przelewem, blikiem, SMS-em na zrzutkę na poniższy link. Pamiętaj, udostępniając tą informację, też pomagasz❗

www.siepomaga.pl/marcin-nieporecki

Zdrowych, Rodzinnych i Bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia dla Was i Waszych Najbliższych od całej redakcji i Rodziny Marcina.

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Ratunek

Sarna uwięziona w barierce

Akcja Służb w miejscowości Kajetany

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce po godzinie 10:00 przy ul. Brzozowej w miejscowości Kajetany powiat pruszkowski.

W barierce mostku nad rzeką Utratą, zaklinowała się młoda sarna. Na miejsce po chwili dotarli, Straż Gminna oraz Strażacy z OSP Młochów i OSP Nadarzyn. Wkrótce przybyli również Ratownicy z sekcji SRS – Animal Rescue Poland z SRS – Służba Ratownictwa Specjalistycznego. Na ciele sarny było widać rany, powstałe prawdopodobnie na skutek próby samodzielnego uwolnienia się.

Ratownicy z SRS podali w zastrzyku środek uspokajający i Strażacy mogli przystąpić do wycinania elementów barierki. Już po chwili udało się wydostać poranione zwierzę i w specjalnie przystosowanym pojemniku, zostało zabrane do weterynarza.

Wielkie brawa należą się dla Wszystkich biorących udział w działaniach, za szybką i skuteczną akcję.

CZYTAJ DALEJ

Na Ratunek

Pożar domu

Zdarzenie w miejscowości Krosna – Wieś pow. pruszkowski

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce przy ul. Józefowskiej w miejscowości Krosna – Wieś pow. pruszkowski.

Doszło do pożaru dachu, w budynku mieszkalnym, parterowym murowanym.
W chwili pożaru w domu znajdowała się jedna osoba, zdążyła się ewakuować jeszcze przed przyjazdem Służb.  Nie było osób poszkodowanych. Z budynku Strażacy, ewakuowali dwa psy

Nasz fotoreporter w rozmowie z córką właścicielki budynku dowiedział się, że już wcześniej był problem z kominem( pożar sadzy) i konieczna była interwencja Strażaków.
Następnie wykonane zostały, prace serwisowe. Niestety jak widać, okazały się niewystarczająco skuteczne.

Na miejscu swoje działania prowadziło łącznie 6 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Komenda Powiatowa PSP w Pruszkowie OSP Moszna OSP Biskupice Ochotnicza Straż Pożarna Brwinów oraz Policja.

CZYTAJ DALEJ

Na Ratunek

Powódź

Przekroczony stan alarmowy na rzece Bug
Akcja Służb w powiecie wyszkowskim

Opublikowano

, w dniu

Przez

Wczoraj wybraliśmy się w kierunku Wyszkowa. Powodem naszej podróży były przekroczone stany alarmowe na rzece Bug.

Zaczynając już od miejscowości Marianów i Dręszew w powiecie wołomińskim, natrafiliśmy na wysoki stan wody i rozlewiska, zalane pola, część dróg dojazdowych do posesji nieprzejezdnych.
Przesuwaliśmy się dalej w kierunku Wyszkowa, starając się w miarę możliwości podróżować wzdłuż rzeki Bug.
Przejeżdżając przez miejscowość Słopsk w powiecie wyszkowskim widząc rozlewiska odnogi Bugu rzeki Fiszor, wiedzieliśmy że sytuacja staje się coraz bardziej poważna.
Dalej jadąc przez most nad rzeką Fiszor, dotarliśmy do początku miejscowości Młynarze pow. wyszkowski. Niestety już dalej droga okazała się nieprzejezdna. Jak udało się nam dowiedzieć, do tej miejscowości mogą się dostać tylko samochody o wysokim zawieszeniu, terenowe, Strażacy dowożą dzieci do szkolnego autobusu oraz przy pomocy między innymi drona, monitorują sytuację na bieżąco. Na tą chwilę nie planowana jest ewakuacja mieszkańców. Również dowiedzieliśmy się, że poziom wody się waha. Jednak prognozy nie są zbyt optymistyczne, istnieje duże ryzyko że stan wody będzie się podnosił.

Kontynuowaliśmy naszą podróż, docierając do w miejscowości Drogoszewo położonej dosłownie kilka kilometrów od Wyszkowa.
Tutaj sytuacja wyglądała już na bardzo poważną.
Zalane pola, dojazdy do posesji(część z nich to domki letniskowe). W niektórych przypadkach, woda już wdarła się na tereny posesji, garaży. Końcowa część ulicy Powstańców w kierunku miejscowości Deskurów, okazała się nieprzejezdna musieliśmy zawrócić.
Na wysokości numeru 53a zobaczyliśmy poruszenie i dojeżdżające wozy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Jak się okazało, pojawiła się informacja że woda się wdziera w okolicach wału i konieczne jest jak najszybsze uszczelnienie i ułożenie worków z piaskiem.
Dojeżdżał kolejne zastępy. Strażacy za pomocą quada przetransportowali worki z piachem w pobliże wału przeciwpowodziowego. Wiemy że do walki z żywiołem, oddelegowani zostali również Żołnierze.
Niestety opuszczając Drogoszewo, dostaliśmy informację, że stan wody wciąż się podnosi, o czym mogliśmy się przekonać kiedy wróciliśmy jeszcze na chwilę do mostu w miejscowości Młynarze.
Zatem zapewne noc była niespokojna dla mieszkańcow i pracowita dla Służb.

⚠️ Pełną fotorelację znajdziecie na naszym Facebooku❗

CZYTAJ DALEJ