Connect with us

Ulice

Zderzenie 4 aut na Ursynowie

Sprawca pijany

Opublikowano

, w dniu

Zdarzenie miało miejsce około godziny 18:00 na skrzyżowaniu ulicy Braci Wagów i Płaskowickiej w dzielnicy Ursynów.

Doszło do zderzenia czterech samochodów tj. Skody, Opla, Alfa Romeo które stały z zamiarem włączenia się do ruchu na ulicy Płaskowickiej, a w które wjechało rozpędzone Audi. Na szczęście, żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Jak się okazało, sprawca kolizji kierujący Audi okazał się być pod wpływem alkoholu. Jego wynik to 1.5 promila❗ Mężczyzna został zatrzymany, zabrany na komisariat gdzie będą prowadzone z nim dalsze czynności.

Na miejscu swoje działania prowadzili Strażacy, ZRM, Policja.

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ulice

Wypadek na Puławskiej

Zarzuty dla kierowcy „innowacyjnej taksówki”

Opublikowano

, w dniu

Przez

Wracamy do niedzielnego wypadku na ul. Puławskiej, na skrzyżowaniu z ulicą Malczewskiego.

Jak mogliście zobaczyć w naszej relacji, doszło tam do tragicznego wypadku z udziałem “innowacyjnej taksówki” marki Toyota, która nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu BMW. W wyniku tego BMW wpadło w grupę pieszych i dachowało.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Piotr Skiba, poinformował naszą redakcję, że kierowcy Toyoty, obywatelowi Białorusi, postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i zagrożenia życia wielu osób. Ten czyn jest zagrożony karą od 2 do 15 lat więzienia.

W wyniku tego zdarzenia rannych zostało łącznie osiem osób, w tym 22-letni mężczyzna, który znajduje się aktualnie w stanie ciężkim, oraz 84-letnia kobieta w stanie krytycznym. Zabezpieczono monitoring oraz przesłuchano świadków, którzy twierdzą, że BMW poruszało się z bardzo dużą prędkością. Na tej podstawie podjęto decyzję o zatrzymaniu uprawnień kierującemu BMW oraz kierowcy Toyoty. Kierowca Toyoty ma również zatrzymany paszport, co oznacza zakaz opuszczania kraju, a także nałożono na niego dozór policyjny. Przeprowadzono badania toksykologiczne, a oba pojazdy zostały zabezpieczone do dalszych badań. Śledztwo w tej sprawie trwa.

CZYTAJ DALEJ

Ulice

Dachowanie Mercedesa

Kierowca oddalił się z miejsca
Zdarzenie w miejscowości Karczew

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce dzisiaj około godziny 10:30 na skrzyżowaniu dróg numer 801 i ulicy Wiślanej w miejscowości Karczew powiat otwocki.

Kierujący pojazdem marki Mercedes stracił kontrolę nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w bariery energochłonne, a następnie auto dachowało.

Na miejsce już po chwili dotarli Strażacy oraz patrol Policji. Dysponowane zostały również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak się okazało w wewnątrz pojazdu oraz bezpośrednio przy nim, nie było kierowcy. Oddalił się w nieznanym kierunku. W związku z brakiem osób poszkodowanych w pojeździe, odwołano LPR, a funkcjonariusze Policji niezwłocznie przystąpili do przeszukania najbliższej okolicy.

Po krótkim czasie poszukiwań, funkcjonariuszom udało się odnaleźć mężczyznę, który prawdopodobnie był kierowcą rozbitego Mercedesa. Ze względu na podejrzenie, że mężczyzna mógł prowadzić pojazd będąc pod wpływem alkoholu, został poddany badaniu krwi w celu ustalenia zawartości alkoholu w organizmie.

Obecnie oczekujemy na wyniki badań, które potwierdzą lub wykluczą stan nietrzeźwości kierowcy w momencie zdarzenia. Sprawa jest nadal w toku, a jej dalszy przebieg będzie zależał od wyników badań oraz zebranych dowodów.

W momencie otrzymania oficjalnego stanowiska w tej sprawie Polucji, poinformujemy naszych czytelników.

⚠️ Bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze. Przypominamy wszystkim kierowcom o zachowaniu ostrożności i niepodejmowaniu ryzyka jazdy po spożyciu alkoholu. Wypadki drogowe często kończą się tragicznie, a ich konsekwencje mogą być nieodwracalne zarówno dla sprawców, jak i niewinnych ofiar.

🔻 Chcesz być na bieżąco❓

👍 Polub Nas i Obserwuj na Facebooku❗

⬆️ Udostępnij❗

⬆️ Zobacz Nas na Instagramie❗

✌️ Tik Tok❗

🎥 Oglądaj i Subskrybuj nasz kanał YouTube❗

CZYTAJ DALEJ

Ulice

Wypadek na Mokotowie

Zdarzenie „innowacyjnej taksówki” z BMW
Poszkodowani piesi

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce około godziny 14:30, na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Malczewskiego w Warszawie.

Doszło do poważnego wypadku drogowego. Kierujący „innowacyjną taksówką” marki Toyota Prius, jadąc od strony Ursynowa, wykonywał manewr skrętu w lewo w ulicę Malczewskiego. Nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu ulicą Puławską od strony centrum pojazdowi marki BMW. Wskutek zderzenia pojazdów, BMW dachowało i wjechało w grupę ludzi znajdujących się na chodniku.

W wyniku tego tragicznego zdarzenia poszkodowanych zostało 8 osób, z czego 5 trafiło do szpitala. Kierowca BMW został zabrany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego .Kierowca „innowacyjnej taksówki” obywatel Białorusi zabrany na komisariatie będą prowadzone z nim dalsze czynności. Obaj kierowcy trzeźwi.

Skrzyżowanie Puławskiej i Malczewskiego w kierunku Ursynowa zostało całkowicie zablokowane. Tramwaje nie zatrzymywały się również na przystankach przy ul. Malczewskiego. W kierunku centrum był zablokowany jest jeden pas ruchu. Na miejscu swoje działania prowadzili rownież Strażacy, Nadzór Ruchu oraz Policja.

Chcesz być na bieżąco❓

👍 Polub Nas i Obserwuj na Facebooku❗

⬆️ Udostępnij❗

Zobacz Nas na Instagramie❗

✌️ Tik Tok❗

🎥 Oglądaj i Subskrybuj nasz kanał YouTube❗

CZYTAJ DALEJ