Connect with us

Ulice

Pijany – Zatrzymany

Ursynowscy Policjanci w akcji

Opublikowano

, w dniu

Policjanci dzielnicowi działając na rzecz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego z czynną pomocą Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji Warszawa Ursynów nadkom. Jakubem Komorowskim, dzięki swojemu zaangażowaniu, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę jeżdżącego po warszawskich ulicach.

Na skutek interwencji Policjantów udało się uniknąć ogromnego zagrożenia jakie niesie ze sobą kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, a być może nawet ocalić ludzkie życie.

Policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Ursynów podczas realizacji codziennych zadań służbowych podjęli również działania w zakresie sprawdzenia trzeźwości kierujących, w celu wyeliminowania jak największej liczby nietrzeźwych kierowców, którzy stanowią ogromne zagrożenie dla innych użytkowników dróg, jak również dla siebie samych. Przebadanie jak największej liczby osób, prowadzi do wyeliminowania nietrzeźwych kierujących z ruchu, a co za tym idzie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych i poprawę bezpieczeństwa. Policjanci wyposażeni w urządzenie kontrolno – pomiarowe iBlow, wykonując kolejne rutynowe czynności podjęli interwencjię wobec kierującego pojazdem ciężarowym marki Renault. Przeprowadzone badanie trzeźwości dało wynik pozytywny – co potwierdziła czerwona dioda na urządzeniu. W związku z rezultatem wstępnego badania, na miejsce wezwano załogę Policji, która wykonała kolejne badania szczegółowym urządzeniem kontrolnym. Kierowca prowadził samochód mając niecały promil alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji Warszawa Ursynów celem wykonania wszystkich pozostałych, niezbędnych czynności służbowych. Pojazd, którym poruszał się mężczyzna przekazano w dyspozycję osobie wskazanej przez właściciela. W rezultacie 36 – letni kierowca trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzony przez Policjantów materiał pozwolił na zatrzymanie prawa jazdy i postawienie zarzutu. Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo, które w Polsce jest regulowane przez art. 178a par. 1 Kodeksu Karnego i podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Kierujący pojazdem będący w stanie po użyciu alkoholu, stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu, STWARZA ZAGROŻENIE W RUCHU DROGOWYM!

źrodło: policja.waw.pl

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ulice

Protest Rolników

Strajk na ulicach Warszawy

Opublikowano

, w dniu

Przez

Dzisiaj w Warszawie odbył się Protest Rolników. Jak podaje Ratusz w zgromadzeniu uczestniczyło około 10 tys osób.

Protest dotyczył kontrowersyjnych zapisów Zielonego Ładu które jak mówią sami zainteresowani, są szkodliwe dla polskiego rolnictwa. W postulatach przedstawionych w Kancelarii Premiera, zawarty był punkt związany ze zbyt dużą ilością na rynkach europejskich, towarów spoza unii. Kolejny postulat, odnosił się zapewnieniu ciągłości produkcji zwierzęcej. W dzisiejszym proteście uczestniczyli także Górnicy oraz Myśliwi w których to również, uderzają zapisy związane z Zielonym Ładem.

Nasi fotoreporterzy byli już od rana na blokadach w Dębe i Nieporęcie, gdzie rolnicy traktorami zablokowali ronda, uniemożliwiając przejazd. Puszczane były tylko pojazdy uprzywilejowane. Sytuacja w tych miejscach ma być utrzymana do godziny 0:00.

Następnie przenieśliśmy się do centrum Warszawy, gdzie po godzinie 11:00 z placu Defilad Protestujący ruszyli pod Sejm a następnie pod Kancelarię Premiera. Tam złożone zostały postulaty.

Jak dowiedziała się nasza redakcja, Protestujący poinformowali że nie otrzymali dzisiaj konkretów, w związku z tym Protest trwa dalej. Jak zapewniali, do Stolicy wrócą w marcu. Dzisiejsza manifestacja odbyła się w pokojowej atmosferze.

CZYTAJ DALEJ

Ulice

Zgon na Dworcu Centralnym

Zderzenie w centrum Warszawy

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce około godziny 2:00 w nocy z czwartku na piątek na terenie parkingu Dworca Centralnego od strony Alej Jerozolimskich.

Doszło do zgonu 36-letniego mężczyzny. Jak udało się nam dowiedzieć, mężczyzna był wcześniej reanimowany. W rozmowie z naszą redakcją, Oficer Prasowy Komisariatu Kolejowego asp.szt. Artur Wojdat przekazał, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych i został wykluczony udział osób trzecich. Na miejscu swoje działania prowadzili ZRM, Policjanci pod nadzorem Prokuratora.

CZYTAJ DALEJ

Ulice

Czołowe zderzenie na DK7

Zdarzenie w miejscowości Sękocin Nowy

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce około godziny 19:00 na Drodze Krajowej nr 7, Aleja Krakowska na wysokości nr 109, w miejscowości Sękocin Nowy.

Doszło do zderzenia czołowego samochodu Volkswagen Amarok z BMW X6, uszkodzona została również Skoda Fabia.
Poszkodowano zostało łącznie 5 osób, zabrane do szpitala przez Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Jak udało się ustalić naszemu fotoreporterowi na miejscu, kierujący samochodem Volkswagen wjechał pod prąd na drogę w kierunku skrzyżowania z ulicą Braci Leśnej i doprowadził do zderzenia. Sprawca zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu swoje działania prowadzili również Strażacy, Służba Drogowa oraz Policja.
Droga Krajowa nr 7 była zablokowana w kierunku Warszawy, Policja kierowała na objazdy.

CZYTAJ DALEJ