Connect with us

Ulice

Pościg za pijanym kierowcą

Zdarzenie zakończone w centrum Warszawy

Opublikowano

, w dniu

Zdarzenie miało swój początek po godzinie 22:00 na drodze wylotowej w kierunku Poznania.

Kierujący Oplem nagle zjechał na sąsiedni pas uderzając swoim bokiem w jadącą Skodę. Sprawca kontynuował jazdę. Jednak po pewnym czasie widząc jadące za nim auto poszkodowanego, postanowił się zatrzymać. Doszło do krótkiej wymiany zdań między kierowcami. W pewnym momencie poszkodowany zorientował się że jadący Oplem sprawca, może być pod wpływem alkoholu. Kierowca Opla ruszył dalej, a w dalszy pościg za nim udał się poszkodowany, który postanowił zadzwonić na numer alarmowy 112. Opel jechał dalej, w miejscowości Ołtarzew zawrócił w kierunku Warszawy. Do pościgu dołączały kolejne radiowozy, kierowca nie reagował na sygnały świetlne dźwiękowe i uciekał dalej w kierunku centrum Warszawy.

Na ulicy Świętokrzyskiej, Opel i uczestniczące w pościgu radiowozy, zbliżały się do skrzyżowania z ulicą Marszałkowską. W pewnym momencie na pobliskim przejściu zapaliło się zielone światło i pojawiła się spora grupa pieszych. W tym momencie, funkcjonariusze w nieoznakowanym radiowozie podjęli jedyną możliwą decyzję, aby uniknąć staranowania pieszych przez Opla. Korzystając z okazji że na sąsiednim pasie jechał autobus, postanowili swoim radiowozem zepchnąć uciekającego Opla w taki sposób, aby zakleszczyć go pomiędzy dwoma pojazdami. Manewr okazał się skuteczny. Mężczyzna po chwili został wyciągnięty z pojazdu i skuty w kajdanki. Na miejsce dotarły kolejne radiowozy. Mężczyzna został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Jak się okazało kierujący Oplem był pijany. Jego wynik to 1.4 promila❗

W asyście Policjantów został zabrany do szpitala, gdzie został mu pobrana krew do badań. Skrzyżowanie było czasowo zablokowane. Na miejscu pojawił się także Borkoś.

Na słowa uznania zasługują Policjanci uczestniczący w pościgu a szczególnie Ci, którzy z wielką determinacją podjęli decyzję o zepchniięciu swoim radiowozem uciekającego Opla, tak aby nie wjechał w grupę pieszych. Dzięki takiemu działaniu, zapobiegli prawdopodobnej tragedii.

Podczas pościgu uszkodzone zostały dwa radiowozy, autobus oraz auto sprawcy. Jak podaje Policja, żaden z funkcjonariuszy uczestniczących w pościgu nie odniósł żadnych obrażeń.

Widzisz pijanego kierowcę?❓Reaguj❗Dzwoń na numer alarmowy 112❗

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ulice

Zgon na Dworcu Centralnym

Zderzenie w centrum Warszawy

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce około godziny 2:00 w nocy z czwartku na piątek na terenie parkingu Dworca Centralnego od strony Alej Jerozolimskich.

Doszło do zgonu 36-letniego mężczyzny. Jak udało się nam dowiedzieć, mężczyzna był wcześniej reanimowany. W rozmowie z naszą redakcją, Oficer Prasowy Komisariatu Kolejowego asp.szt. Artur Wojdat przekazał, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych i został wykluczony udział osób trzecich. Na miejscu swoje działania prowadzili ZRM, Policjanci pod nadzorem Prokuratora.

CZYTAJ DALEJ

Ulice

Czołowe zderzenie na DK7

Zdarzenie w miejscowości Sękocin Nowy

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce około godziny 19:00 na Drodze Krajowej nr 7, Aleja Krakowska na wysokości nr 109, w miejscowości Sękocin Nowy.

Doszło do zderzenia czołowego samochodu Volkswagen Amarok z BMW X6, uszkodzona została również Skoda Fabia.
Poszkodowano zostało łącznie 5 osób, zabrane do szpitala przez Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Jak udało się ustalić naszemu fotoreporterowi na miejscu, kierujący samochodem Volkswagen wjechał pod prąd na drogę w kierunku skrzyżowania z ulicą Braci Leśnej i doprowadził do zderzenia. Sprawca zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu swoje działania prowadzili również Strażacy, Służba Drogowa oraz Policja.
Droga Krajowa nr 7 była zablokowana w kierunku Warszawy, Policja kierowała na objazdy.

CZYTAJ DALEJ

Ulice

18 – latek rozbił się Chryslerem

Zdarzenie w Piastowie
Kierowca bez uprawnień i po alkoholu, oddalił się z miejsca zdarzenia

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce po godzinie 3:00 w miejscowości Piastów pow. pruszkowski, na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Sochaczewskiej.

Kierujący Chryslerem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup energetyczny, poważnie go uszkadzając.
W momencie przybycia Służb, kierowcy nie było w pojeździe, oddalił się z miejsca zdarzenia.

Jak przekazała naszej redakcji Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie asp. szt. Monika Orlik, udało się ustalić miejsce pobytu kierującego Chryslerem. 18-letni mężczyzna został przebadany przez Policjantów, na zawartość alkoholu. Jego wynik to ponad 2 promile ❗ Jednak trzeba tutaj nadmienić, że badanie odbyło się jakiś czas po zdarzeniu i tendencja była malejąca, a zatem w momencie zderzenia zawartość alkoholu w organizmie młodego kierowcy mogła być wyższa.
Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
Został zabrany na komisariat gdzie będą prowadzone z nim dalsze czynności.
Nie było osób poszkodowanych tym zdarzeniu.

CZYTAJ DALEJ