Connect with us

Na Ratunek

Pożar domu weselnego w Pruszkowie

W budynku odbywała się impreza weselna

Opublikowano

, w dniu

Zdarzenie ma miejsce około godziny 17:00 przy ulicy Miodowej w Pruszkowie.

Doszło do pożaru domu weselnego. W budynku odbywała się impreza weselna. W momencie przybycia pierwszych zastępów Straży Pożarnej, goście wraz z personelem ewakuowali się na zewnątrz (około 90 osób). Ze wstępnych ustaleń wynika że mogło dojść do zwarcia instalacji w skrzynce elektrycznej.

Na miejscu swoje działania prowadziło kilkanaście zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w tym Grupa Operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno Ekologicznego z JRG 6, Pogotowie Energetyczne, oraz Policja.
Na miejscu był także Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch.
Nie było osób poszkodowanych.

Pożar jest już opanowany, jednak akcja gaśnicza potrwa zapewne jeszcze kilka godzin. Niestety mieszkańcy ulicy Miodowej, muszę uzbroić się w cierpliwość, gdyż ze względu na zdarzenie. został wyłączony prąd.

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Ratunek

Pożar budynku

Akcja gaśnicza w Otwocku

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek około godziny 2:15, przy ulicy Samuela Goldflama.

Doszło do groźnego pożaru budynku mieszkalnego. Ogień, który wybuchł w budynku jednorodzinnym, szybko objął poddasze oraz dach konstrukcji. Dwie osoby zdążyły opuścić budynek jeszcze przed przybyciem Strażaków, a kolejne dwie zostały ewakuowane z płonącego domu już przy ich pomocy. Dzięki sprawnej ewakuacji i natychmiastowej interwencji Zespołu Ratownictwa Medycznego, żadna z osób nie wymagała hospitalizacji.

Na miejscu zdarzenia swoje działania prowadziło 13 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, które wspólnie podjęły walkę z żywiołem oraz Policja.

St. kpt. Maciej Łodygowski, Oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Otwocku, w rozmowie z naszą redakcją przekazał, że ogień wybuch w jednym z pomieszczeń budynku. Dodał też że w akcji gaśniczej uczestniczyło 50 strażaków. Podkreślił również, że pożar był szczególnie trudny do opanowania ze względu na materiały użyte do ocieplenia budynku. Płyty karton-gips oraz inne łatwopalne izolacje znacząco przyspieszyły rozprzestrzenianie się ognia, co stanowiło dodatkowe wyzwanie dla strażaków. Aktualnie na miejscu trwają niezbędne prace rozbiórkowe.

Akcja gaśnicza, mimo trudności, została przeprowadzona skutecznie, a dzielność i profesjonalizm Strażaków pozwoliły uniknąć tragedii. To kolejny przykład, jak nieoceniona jest praca Służb Ratowniczych, które każdego dnia ryzykują własne życie, aby chronić nas wszystkich.

CZYTAJ DALEJ

Na Ratunek

Potrącenie przez pociąg

Tragiczny wypadek w dzielnicy Ochota

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce na torach kolejowych na wysokości pomiędzy ulicami Mołdawską a Grójecką, w dzielnicy Ochota.

Pociąg Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) relacji Sulejówek – Lotnisko Chopina potrącił osobę, która prawdopodobnie przechodziła przez tory w miejscu niedozwolonym. W wyniku zdarzenia, osoba ta poniosła śmierć na miejscu.

Przybyli na miejsce Strażacy, przystąpili do ewakuacji pasażerów z pociągu do innego składu, który został przygotowany do kontynuacji podróży. Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego również Straż Ochrony Kolei oraz Policja, która pod nadzorem Prokuratora prowadzi szczegółowe działania mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

W związku z wypadkiem, mogą występować utrudnienia w ruchu kolejowym na wspomnianym odcinku. Zaleca się pasażerom korzystającym z tej trasy, aby na bieżąco śledzili komunikaty przewoźnika oraz dostosowali swoje plany podróży do zmienionych warunków.

Władze kolejowe oraz Służby miejskie apelują do wszystkich o zachowanie ostrożności w pobliżu torów kolejowych i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Przekraczanie torów w miejscach niedozwolonych jest nie tylko nielegalne, ale przede wszystkim niebezpieczne i może prowadzić do tragicznych konsekwencji.

CZYTAJ DALEJ

Na Ratunek

Akcja Służb w Serocku

Świadek zobaczył dryfujące zwłoki w pobliżu molo w Serocku

Opublikowano

, w dniu

Przez

Dzisiaj 28 maja 2024 r. okolo godziny 7:00 rano, świadek zauważył dryfujące zwłoki w pobliżu mola w miejscowości Serock, w powiecie legionowskim.

Natychmiast powiadomiono Służby, które podjęły działania na miejscu zdarzenia. Swoje działania prowadzili Strażacy oraz Policja, pod nadzorem Prokuratora.

Jak poinformował naszą redakcję Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie kom. Justyna Stopińska, znalezione zwłoki należą do mężczyzny, który w sobotę, 25 maja, wszedł do rzeki Narwi i od tego czasu był zaginiony. Służby prowadziły szeroko zakrojone działania w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny przez kilka dni.

Obecnie trwają czynności śledcze mające na celu ustalenie tożsamości zmarłego oraz okoliczności jego śmierci. Śledczy biorą pod uwagę różne hipotezy, jednak pełne wyjaśnienie sytuacji będzie możliwe dopiero po przeprowadzeniu sekcji zwłok i analizie zebranych dowodów.

⚠️ W związku z tym tragicznym zdarzeniem, apelujemy do wszystkich osób korzystających z rzek i wód, o zachowanie szczególnej ostrożności. Oto kilka niezmiernie ważnych wskazówek:

Jeśli nie jesteś pewien, czy dany obszar jest bezpieczny, lepiej nie ryzykuj. Wybieraj miejsca, które są popularne i dobrze znane.

Przed wejściem do wody zwróć uwagę na wszelkie oznaki i zagrożenia, takie jak prądy, wiry, głębokie obszary czy obecność innych osób.

Nie pływaj samotnie, zawsze lepiej pływać w towarzystwie. W razie potrzeby ktoś może pomóc w sytuacji awaryjnej.

Zachowaj umiar. Nie ryzykuj, jeśli nie jesteś pewien swoich umiejętności pływackich. Pamiętaj, że nawet spokojna rzeka może stanowić zagrożenie.

Nie wchodź do wody po alkoholu, innych używkach.

Jeśli zauważysz coś podejrzanego lub niebezpiecznego w wodzie, natychmiast powiadom Służby Ratownicze.

Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dbaj o siebie i innych, stosując się do powyższych zaleceń.

Niech to tragiczne wydarzenie będzie przypomnieniem, aby zachować ostrożność podczas korzystania z naturalnych zbiorników wodnych.

CZYTAJ DALEJ