Connect with us

Kryminalni

Kolejny oszust zatrzymany

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie

Opublikowano

, w dniu

Otwoccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji mają ręce pełne pracy. To wszystko za sprawą oszustw, które są dokonywane zdalnie, przy pomocy nowych technologii. Funkcjonariusze należący to tej komórki, stale podnoszą swoje kwalifikacje, aby być o krok przed przestępcami. Liczne szkolenia oraz możliwość wykorzystania nowoczesnych metod pracy operacyjnej doprowadziły do zatrzymania kolejnego oszusta, który podszywał się pod pracownika banku. Policjanci podczas przeprowadzonej akcji policyjnej zabezpieczyli ponad 45 000 złotych, 210 euro, 1700 dolarów oraz karty bankomatowe. Zatrzymany 20-latek przyznał się do jednego z zarzucanych mu czynów i trafił na 3 miesiące do aresztu. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Garwolinie.

W sierpniu do otwockiej komendy zgłosił się mężczyzna, który złożył zawiadomienie dotyczące oszustwa. Sprawcy, podszywając się pod pracowników banku, poinformowali, że jego pieniądze są zagrożone. W wyniku oszustwa mężczyzna stracił 31 800 złotych. Operacyjni zajęli się sprawą i już w ciągu kilku dni ustalili kolejnego pokrzywdzonego, który stracił na rzecz oszustów ponad 19 500 złotych.Policjanci ruszyli „tropem” pieniędzy, co w połączeniu ze stosowanymi przez nich nowoczesnymi metodami pracy operacyjnej doprowadziły ich do miejsca działania tzw. wybieraka. Operacyjni ustalili miejsce, gdzie mężczyzna odpowiedzialny za oszustwa przebywa. Zaplanowali i przeprowadzili policyjną akcję, która zakończyła się sukcesem. Oszust został zatrzymany na terenie Pragi Północ w Warszawie. 20-letni obywatel Białorusi był zaskoczony akcją policjantów. Myślał, że jego działania pozostaną bezkarne, teraz będzie musiał ponieść za nie pełną odpowiedzialność.Policjanci podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanego 20-latka zabezpieczyli gotówkę w kwocie 45 370 złotych, 210 euro, 1772 dolary, karty bankomatowe oraz telefon komórkowy.Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty oszustwa, za które grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Obywatel Białorusi przyznał się do jednego z zarzucanych mu czynów.Prokuratura Rejonowa w Garwolinie postanowiła zawnioskować do Sądu Rejonowego w Garwolinie o zastosowanie wobec 20-latka najsurowszego ze środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury. Teraz mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. sierż. szt. Patryk Domarecki/ea źródło: policja.waw.pl

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kryminalni

Morderstwo na Grzybowskiej

Znaleziono cztery ciała

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce w Warszawie przy ul. Grzybowskiej nr 71 w dzielnicy Wola.

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez naszą redakcję, w budynku zabytkowej kamienicy oraz bezpośrednio przyległym terenie, zostały znalezione cztery ciała. Prawdopodobnie doszło do morderstwa.

Na miejscu zdarzenia swojej czynności prowadziła grupa Prokuratorów z Prokuratury okręgowej w Warszawie, która nadzorowała pracę funkcjonariuszy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, Wydziału do Zwalczania Terroru Kryminalnego i Zabójstw KSP oraz Laboratorium Kryminalistycznego Żandarmerii Wojskowej, Policjanci z psami z Grupy K9 KSP oraz Policjanci z OPP.

Teren został odgrodzony taśmami. Kilka osób zostało zatrzymanych. Jak udało się dowiedzieć naszemu fotoreporterowi na miejscu, mocno zniszczony budynek był pustostanem w którym zamieszkiwali bezdomni, w tym obcokrajowcy z Białorusi, Ukrainy, Polski itd.

Poniżej prezentujemy stanowisko Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Pod adresem Grzybowska 71, w dniu 7 kwietnia ujawniono ciała dwóch mężczyzn. Kolejne dwa ujawniono 8 kwietnia. Ślady i przedmioty zabezpieczone na miejscu zdarzenia wskazują że do ich śmierci przyczyniły się osoby trzecie. W sprawie zatrzymano osoby mogące mieć związek przedmiotowym zdarzeniem. Ciała mężczyzn przywieziono z zakładu Medycyny Sądowej, gdzie będzie przeprowadzona sekcja zwłok. Trwają czynności procesowe zmierzające do ustalenia okoliczności śmierci.

Już dzisiaj wiemy, że wśród grupy siedmiu zatrzymanych osób jest 34 – letni obywatel Ukrainy Andrij S. któremu Prokurator postawił zarzut trzech zabójstw ( niema dowodów co do czwartej osoby). Pozostałe zatrzymane osoby, usłyszały zarzut z tytułu nie zawiadomienia o przestępstwie.

CZYTAJ DALEJ

Kryminalni

Akcja Policji w dzielnicy Ursus

Zatrzymany włamywacz

Opublikowano

, w dniu

Przez

Wracamy do dnia 30 marca biorącego roku. Jak poinformowali naszą redakcję czytelnicy, przy ul. Górna Droga około godziny 22:00 słychać było wystrzały oraz pojawili się funkcjonariusze Policji.

Z naszych ustaleń wynika, że doszło do włamania do jednego z lokali w budynku mieszkalnym. Włamywacz po krótkim pościgu (podczas którego funkcjonariusze oddali strzały ostrzegawcze z broni służbowej) został zatrzymany. Podczas włamania do lokalu zostało również uszkodzone mienie.

Nie było osób poszkodowanych. Na miejscu był także Zespół Ratownictwa Medycznego, Policyjny Technik.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota, Sąd Rejonowy m.st Stołecznego Warszawy wydał postanowienie o areszcie tymczasowym na 3 miesięcy.

Dziękujemy naszym czytelnikom za informację.

CZYTAJ DALEJ

Kryminalni

Akcja Policji

Uderzenie w przestępczość samochodową

Opublikowano

, w dniu

Przez

Kupowali samochody, domy i inne nieruchomości – wszystko za pieniądze pochodzące z kradzieży pojazdów, do jakich na przestrzeni ostatnich lat dochodziło w Warszawie i okolicznych powiatach. Policjanci stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową wraz z CBŚP Zarząd w Warszawie rozbili grupę przestępczą, która ma na koncie kradzieże z włamaniem i paserki 44 samochodów. Na wniosek Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, która nadzoruje śledztwo tymczasowym aresztem zostało objętych dziewięciu podejrzanych, w tym dwóch kierujących zorganizowaną grupą przestępczą.

Siedem osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymali policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji podczas działań, jakie wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP Zarząd w Warszawie, CPKP BOA KGP, Nadbużańskiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz Zarządu Operacyjnego Komendy Głównej Straży Granicznej przeprowadzili, wchodząc jednocześnie do 16 domów w powiecie wołomińskim.

Kolejne pięć osób związanych z grupą przestępczą policjanci doprowadzili z aresztu śledczego i zakładu karnego, gdzie odbywają kary związane z ich wcześniejszą działalnością przestępczą również dotyczącą kradzieży samochodów.

Jak ustalili pracujący nad sprawą śledczy, podejrzani mają na swoim koncie 29 kradzieży samochodów o łącznej wartości 4 milionów złotych oraz 45 paserstw całych samochodów o wartości około 6 milionów złotych.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli 9 samochodów o wartości miliona 100 tysięcy złotych oraz 29 tysięcy w gotówce. Podczas przeszukania posesji ujawnili także mogące pochodzić z przestępstwa części samochodowe o wartości 280 tysięcy złotych, które zostały zabezpieczone do badań mechanoskopijnych.

Tym razem zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na połączenie spraw, a profesjonalnie i dobrze zaplanowane przez funkcjonariusza prowadzącego czynności procesowe, doprowadziły do przedstawienia przez prokuratora nadzorującego dwóm podejrzanym zarzutu kierowania grupą przestępczą, a pozostałym zatrzymanym udziału w tej grupie oraz zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem i paserstwa samochodów. Tym razem Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ na wniosek prokuratora podjął decyzję o zastosowaniu aresztu tymczasowego dla 9 podejrzanych.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Tekst: Edyta Adamus źródło: Policja

CZYTAJ DALEJ