Connect with us

Kryminalni

Nie przyznawał się do posiadania narkotyków…

…. nawet tych, które policjanci znalezli w kieszeni jego spodni

Opublikowano

, w dniu

Nie po raz pierwszy policjanci Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji prowadzili obserwację podwórek przy ul. Brzeskiej. Niejednokrotnie wcześniej prowadzili tam działania, podczas których były zatrzymywane osoby mające związek z przestępczością narkotykową.

Podobnie było tym razem. Zmotoryzowany i nieoznakowany patrol wywiadowców pojawił się na miejscu około 3.00 w nocy. Policjantom udało się niezauważenie wejść na podwórko. Kiedy już się na nim znaleźli, przed jedną z klatek schodowych zauważyli mężczyznę z walizką w ręce, znanego im wcześniej z imienia i nazwiska, który według wiedzy policjantów zajmował się handlem narkotykami i organizowaniem narkotyków do dalszej sprzedaży. Opłacał też tzw. „czujki”, czyli mężczyzn stojących w bramie i ostrzegających przed policjantami.

Kiedy policjanci zbliżyli się do podejrzewanego, a ten zorientował się, z kim ma do czynienia, ten zamknął walizkę i wbiegł do klatki schodowej, po czym po schodach zaczął uciekać do góry. Na wysokości czwartego piętra mężczyzna wyrzucił walizkę, a sam pobiegł na strych. Tam został zatrzymany w związku z podejrzeniem posiadania narkotyków.

Policjanci po zabezpieczeniu wyrzuconej walizki znaleźli w niej poporcjowane środki odurzające i substancje psychotropowe w postaci marihuany, amfetaminy, heroiny, kokainy oraz mefedronu. W sumie 350 gramów.

26-latek nie przyznał się do posiadania narkotyków, nawet tych, które wywiadowcy znaleźli w kieszeni jego spodni.

Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli też 1640 złotych, które zatrzymany miał przy sobie.

Mężczyzna trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilosci narkotyków. Decyzją sądu, na wniosek prokuratora, 26-latek został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara odroku do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kolejnego zatrzymania w podwórku przy ul. Brzeskiej doszło dwa dni temu. W ręce stołecznych wywiadowców wpadł 19-latek, przy którym policjanci znaleźli kilkadziesiąt zawiniątek z folii aluminiowej z zawartością różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych: marihuany, heroiny, amfetaminy, kokainy, haszyszu oraz mefedronu. W sumie ponad 360 gramów narkotyków.

Policjanci Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego nie poprzestali jedynie na przeszukaniu 19-latka. Sprawdzili również teren podwórka, na którym znaleźli kolejne narkotyki: marihuanę, kokainę i mefedron w ilości ponad 370 gramów.

Łącznie w trakcie tych wieczornych działań wywiadowcy zabezpieczyli ponad 730 gramów środków odurzających i substancji psychotropowych.

19-latek usłyszał w prokuraturze zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Postępowanie w obu sprawach prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Północ w Warszawie. Tekst: Edyta Adamus źródło: policja.waw.pl

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kryminalni

Morderstwo na Grzybowskiej

Znaleziono cztery ciała

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce w Warszawie przy ul. Grzybowskiej nr 71 w dzielnicy Wola.

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez naszą redakcję, w budynku zabytkowej kamienicy oraz bezpośrednio przyległym terenie, zostały znalezione cztery ciała. Prawdopodobnie doszło do morderstwa.

Na miejscu zdarzenia swojej czynności prowadziła grupa Prokuratorów z Prokuratury okręgowej w Warszawie, która nadzorowała pracę funkcjonariuszy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, Wydziału do Zwalczania Terroru Kryminalnego i Zabójstw KSP oraz Laboratorium Kryminalistycznego Żandarmerii Wojskowej, Policjanci z psami z Grupy K9 KSP oraz Policjanci z OPP.

Teren został odgrodzony taśmami. Kilka osób zostało zatrzymanych. Jak udało się dowiedzieć naszemu fotoreporterowi na miejscu, mocno zniszczony budynek był pustostanem w którym zamieszkiwali bezdomni, w tym obcokrajowcy z Białorusi, Ukrainy, Polski itd.

Poniżej prezentujemy stanowisko Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Pod adresem Grzybowska 71, w dniu 7 kwietnia ujawniono ciała dwóch mężczyzn. Kolejne dwa ujawniono 8 kwietnia. Ślady i przedmioty zabezpieczone na miejscu zdarzenia wskazują że do ich śmierci przyczyniły się osoby trzecie. W sprawie zatrzymano osoby mogące mieć związek przedmiotowym zdarzeniem. Ciała mężczyzn przywieziono z zakładu Medycyny Sądowej, gdzie będzie przeprowadzona sekcja zwłok. Trwają czynności procesowe zmierzające do ustalenia okoliczności śmierci.

Już dzisiaj wiemy, że wśród grupy siedmiu zatrzymanych osób jest 34 – letni obywatel Ukrainy Andrij S. któremu Prokurator postawił zarzut trzech zabójstw ( niema dowodów co do czwartej osoby). Pozostałe zatrzymane osoby, usłyszały zarzut z tytułu nie zawiadomienia o przestępstwie.

CZYTAJ DALEJ

Kryminalni

Akcja Policji w dzielnicy Ursus

Zatrzymany włamywacz

Opublikowano

, w dniu

Przez

Wracamy do dnia 30 marca biorącego roku. Jak poinformowali naszą redakcję czytelnicy, przy ul. Górna Droga około godziny 22:00 słychać było wystrzały oraz pojawili się funkcjonariusze Policji.

Z naszych ustaleń wynika, że doszło do włamania do jednego z lokali w budynku mieszkalnym. Włamywacz po krótkim pościgu (podczas którego funkcjonariusze oddali strzały ostrzegawcze z broni służbowej) został zatrzymany. Podczas włamania do lokalu zostało również uszkodzone mienie.

Nie było osób poszkodowanych. Na miejscu był także Zespół Ratownictwa Medycznego, Policyjny Technik.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota, Sąd Rejonowy m.st Stołecznego Warszawy wydał postanowienie o areszcie tymczasowym na 3 miesięcy.

Dziękujemy naszym czytelnikom za informację.

CZYTAJ DALEJ

Kryminalni

Akcja Policji

Uderzenie w przestępczość samochodową

Opublikowano

, w dniu

Przez

Kupowali samochody, domy i inne nieruchomości – wszystko za pieniądze pochodzące z kradzieży pojazdów, do jakich na przestrzeni ostatnich lat dochodziło w Warszawie i okolicznych powiatach. Policjanci stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową wraz z CBŚP Zarząd w Warszawie rozbili grupę przestępczą, która ma na koncie kradzieże z włamaniem i paserki 44 samochodów. Na wniosek Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, która nadzoruje śledztwo tymczasowym aresztem zostało objętych dziewięciu podejrzanych, w tym dwóch kierujących zorganizowaną grupą przestępczą.

Siedem osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymali policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji podczas działań, jakie wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP Zarząd w Warszawie, CPKP BOA KGP, Nadbużańskiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz Zarządu Operacyjnego Komendy Głównej Straży Granicznej przeprowadzili, wchodząc jednocześnie do 16 domów w powiecie wołomińskim.

Kolejne pięć osób związanych z grupą przestępczą policjanci doprowadzili z aresztu śledczego i zakładu karnego, gdzie odbywają kary związane z ich wcześniejszą działalnością przestępczą również dotyczącą kradzieży samochodów.

Jak ustalili pracujący nad sprawą śledczy, podejrzani mają na swoim koncie 29 kradzieży samochodów o łącznej wartości 4 milionów złotych oraz 45 paserstw całych samochodów o wartości około 6 milionów złotych.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli 9 samochodów o wartości miliona 100 tysięcy złotych oraz 29 tysięcy w gotówce. Podczas przeszukania posesji ujawnili także mogące pochodzić z przestępstwa części samochodowe o wartości 280 tysięcy złotych, które zostały zabezpieczone do badań mechanoskopijnych.

Tym razem zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na połączenie spraw, a profesjonalnie i dobrze zaplanowane przez funkcjonariusza prowadzącego czynności procesowe, doprowadziły do przedstawienia przez prokuratora nadzorującego dwóm podejrzanym zarzutu kierowania grupą przestępczą, a pozostałym zatrzymanym udziału w tej grupie oraz zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem i paserstwa samochodów. Tym razem Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ na wniosek prokuratora podjął decyzję o zastosowaniu aresztu tymczasowego dla 9 podejrzanych.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Tekst: Edyta Adamus źródło: Policja

CZYTAJ DALEJ