Connect with us

Transport Publiczny

Autobus miejski wjechał w ogrodzenie

Zdarzenie miało miejsce w Piasecznie

Opublikowano

, w dniu

Zdarzenie miało miejsce około godziny 17:45 na ulicy Wojska Polskiego na wysokości numeru 58 w miejscowości Piaseczno.

Autobus linii L39 na skrzyżowaniu z ulicą Sienkiewicza, wjechał w ogrodzenie jednej z posesji. Autobusem podróżowało 15 pasażerów, nikt nie odniósł obrażeń. Na miejsce dotarli Strażacy, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Kierujący autobusem został ostatecznie zabrany do szpitala.

Za informację i zdjęcia Dziękujemy naszemu czytelnikowi Dariuszowi.

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Transport Publiczny

Bohater z torowiska

Historia motorniczego tramwaii warszawskich który uratował jeża

Opublikowano

, w dniu

Przez

Kilka dni temu na prośbę czytelniczki opublikowaliśmy historię opisaną przez Wsparcie Ratowników WARSZAWA , dotyczącą motorniczego z Tramwaje Warszawskie(opis historii poniżej)

Dzisiaj udało się nam spotkać z panem Marianem na chwilę rozmowy o tym niecodziennym wydarzeniu. To bardzo skromny i sympatyczny człowiek. Zachęca wszystkich do zwracanie uwagi na małych przyjaciół w naszym mieście.

Nasza redakcja postanowiła wyrazić swoje uznanie dla takiej postawy i przekazaliśmy ufundowany przez nas dwuosobowy voucher na dowolnie wybrany spektakl dla dwóch osób do Teatr Kamienica oraz redakcyjny kubek. W tym miejscu podziękowania należą się również się pani Wiesławie, żonie pana Mariana, która umożliwiła nam kontakt.

To wydarzenie jest świadectwem ogromnego ludzkiego serca pana Mariana i jego gotowości do niesienia pomocy potrzebującym.

Oto opisana historia: „W sercu Warszawy, na skrzyżowaniu ulic Obozowej i Dalibora, rozegrała się niezwykła historia, która poruszyła mieszkańców miasta. Pan Marian Kośka, doświadczony motorniczy z prawie 35 – letnim stażem, stał się Bohaterem, kiedy to kilka dni temu, tuż przed godziną 23:00, zatrzymał swój tramwaj numer 3141, aby uratować życie małego jeża.Mały jeż, próbując przebiec przez torowisko, ugrzązł i nie był w stanie uciec przed nadjeżdżającym pojazdem. Świadkowie zdarzenia, zamarli na widok bezradnego zwierzęcia, które desperacko próbowało przeskoczyć przez tory. Wszystko wskazywało na to, że mały jeż nie ma szans na ocalenie. Jednak wtedy niespodziewanie tramwaj się zatrzymał, a pan Marian wyskoczył z kabiny, by na ratunek ruszyć malutkiemu stworzeniu. Dzięki jego szybkiej reakcji, jeżyk jest cały i zdrowy. Został otulony i przeniesiony na pobliski teren zielony, gdzie prawdopodobnie czekała na niego rodzina. Niestety nikt nie zrobił zdjęcia, oraz zapytał o imię motorniczego. Opublikowany został apel z pomocą w odnalezieniu motorniczego.”

To piękna historia, która pokazuje, że w codziennym pośpiechu i rutynie miejskiego życia, wciąż jest miejsce na dobroć i empatię. Niech ten akt odwagi i troski będzie inspiracją dla nas wszystkich, abyśmy nigdy nie przechodzili obojętnie obok potrzebujących pomocy.

Zachęcamy Was Gorąco do podsyłania nam tego typu historii.

Wszelkie firmy, instytucje, teatry, kina, restauracje itp. czy też osoby prywatne chcący wyrazić uznanie Bohaterom takich historii, zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją.

CZYTAJ DALEJ

Transport Publiczny

Zderzenie BMW z autobusem, 2 osoby zmarły

Aktualizacja

Opublikowano

, w dniu

Przez


Aktualizacja 29 listopada:
Jak poinformował naszą redakcję Rzecznik Prokuratury Okręgowej Szymon Banna, wczoraj w godzinach wieczornych w szpitalu zmarł kierowca BMW z wypadku w Alei Wilanowskiej.

Aktualizacja 27 listopada:
Jak poinformował naszą redakcję Rzecznik Prokuratury Okręgowej Szymon Banna, w szpitalu zmarł jeden pasażer BMW z wypadku w Alei Wilanowskiej w dniu 22 listopada.

Zdarzenie miało miejsce 22 listopada przed godziną 12:00 na skrzyżowaniu ulicy Rodzinny Hiszpańskich i Alei Wilanowskiej w pobliżu dawnej Galerii Mokotów.

Kierujący BMW jadąc wraz z trójką pasażerów, od strony ronda im. Uni Europejskiej, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył swoim prawym bokiem w jadący z naprzeciwka autobus miejski linii nr 317.

Poszkodowanych zostało łącznie 6 osób( kierowca i 3 pasażerów z BMW oraz kierowca i pasażer z autobusu. Na miejscu swoje działania prowadzą Strażacy, ZRM, Nadzór Ruchu ZTM oraz Policja. Aleja Wilanowska na odcinku od rond im. Unii Europejskiej do Alei lotników czasowo zablokowana.

Jak przekazał naszej redakcji przybyły na miejsce Rzecznik Prasowy Komendy Stołecznej Sylwester Marczak, utrudnienia mogą potrwać nawet do trzech godzin.

CZYTAJ DALEJ

Transport Publiczny

Autobus wjechał w przystanek

Prawdopodobne zasłabnięcie kierowcy

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce około godziny 8:30 na ulicy Zdziarskiej.

Kierujący autobusem miejskim zjechał w zatokę przystanku Verdiego 02, a następnie z dużą siłą w wiatę przystankową. Wiata została doszczętnie zniszczona.

Kierowca trzeźwy, ze wstępnych ustaleń wynika że doszło do zasłabnięcia, został zabrany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Na miejscu swoje działania prowadzili również, Nadzór Ruchu oraz Policja.

CZYTAJ DALEJ