Connect with us

Służby

Święto Policji w Górze Kalwarii

Opublikowano

, w dniu

Dzisiaj nasi fotoreporterzy pojawili się w miejscowości Góra Kalwaria powiat piaseczyński. Odbywały się tam uroczystości w ramach ” Święta Policji oraz piknik pod hasłem „Bezpieczne Wakacje”.

Święto Policji w miejscowości Góra Kalwaria to coroczne wydarzenie, które celebruje pracę i służbę Policjantów. To okazja do uhonorowania ich poświęcenia w zachowaniu porządku i bezpieczeństwa publicznego.

Podczas tego święta, mieszkańcy Góry Kalwarii i okolic, mają możliwość bliższego poznania swoich lokalnych funkcjonariuszy. Organizowane są różnorodne atrakcje, takie jak pokazy policyjnych psów, pokazy policyjnego oddziału kontrterrorystycznego, pirotechników, funkcjonariuszy na koniach, policji rzecznej, prezentacje sprzętu i pojazdów policyjnych, a także wszelkiego rodzaju konkursy i zabawy dla najmłodszych. W ramach obchodów Święta Policji, odbywają się również uroczyste ceremonie wręczenia odznaczeń i wyróżnień dla funkcjonariuszy, którzy wyróżnili się w swojej służbie lub dokonali wyjątkowych czynów na rzecz społeczności.

Oprócz stoisk i prezentacji związanych ściśle z Policją, można dzisiaj było zobaczyć także punkt SRS – Służba Ratownictwa Specjalistycznego. To już zaprzyjaźniona z naszą redakcją Grupa Specjalistów – Ratowników, którzy niosą pomoc 24h, na lądzie i wodzie zarówno ludziom jak i zwierzętom. Była także ze swoim sprzętem Straż Miejska, Strażacy z OSP Góra Kalwaria oraz OSP Mroków ze swoim wciąż aktywnym wozem z 1928 roku. Ratownicy z psami z OSP Falenty. Klub Miłośników Broni „Szaniec”, WOPR Piaseczno, Fundacja „Prodriver między innymi wraz z symulatorem dachowania, ” Prezent Marzeń” dmuchane zamki i inne atrakcję dla najmłodszych oraz bogata oferta gastronomiczna i wiele innych.

Całe wydarzenie pełne radości, zabawy i pozytywnej atmosfery, jednocześnie podkreślając powagę i wagę pracy Policjantów.

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Służby

Szukamy sprawcy kradzieży z włamaniem

Wiesz kto to❓ Zadzwoń❗

Opublikowano

, w dniu

Przez

Policjanci Komisariatu Policji Warszawa Ursus wykonują czynności w sprawie kradzieży z włamaniem do mieszkania. Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę na publikowanym wizerunku proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami warszawskiego Ursusa.

Policjanci Komisariatu Policji Warszawa Ursus prowadzą czynności w sprawie kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań przy ulicy Zagłoby. Wizerunek osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem publikujemy na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę lub mają jakiekolwiek informacje na jego temat, proszeni są o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 47 723 21 52, bądź całodobowo pod numerem 47 723 21 01. Informacje można również przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: oficer.prasowy.krp3@ksp.policja.gov.pl.sierż. szt. Jakub Pacyniak źródło: ochota.policja.waw.pl

CZYTAJ DALEJ

Służby

Brzeska

Działania Policji na warszawskiej Pradze

Opublikowano

, w dniu

Przez

DZIĘKI NIM 40 KG NARKOTYKÓW NIE TRAFIŁO NA RYNEK

Realizując kolejne działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej na Pradze Północ, policjanci stołecznego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego zatrzymali 21-latka podejrzanego o ich posiadanie. Podczas ostatniej akcji zabezpieczyli również ponad 7,5 kg rożnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych.

W związku z działaniami przy ulicy Brzeskiej, od początku roku, stołeczni funkcjonariusze przejęli 40 kilogramów narkotyków❗

Funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego stołecznej komendy, wykonując zadania mające na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej, skierowali się na warszawską Pragę Północ. Policjanci wzięli „pod lupę” pustostany przy ulicy Brzeskiej. Z jednego z nich wydobywał się silny, charakterystyczny zapach marihuany. W jednym z pomieszczeń opuszczonego lokalu znaleźli pozostawione różnego rodzaju narkotyki. Były one posegregowane, a część z nich już przygotowana w dilerskich porcjach. Wstępne badania wykazały, że było tam 2,4 kg marihuany i ponad 1,3 kg amfetaminy. To nie wszytko. Do sprzedaży nie trafi również prawie 260 porcji mefedronu oraz 70 gramów kokainy. Łącznie zabezpieczone zostały ponad 4 kilogramy narkotyków, a także wagi elektroniczne.

Kolejne działania zostały przeprowadzone na innym, północnopraskim podwórku. Przed bramą stał „czujka”, który zaprosił nieumundurowanych policjantów do środka. Po przejściu prześwitu bramowego zauważyli mężczyznę, który układał foliowe zawiniątka w otworze w ceglanym murze. Gdy zobaczył on potencjalnych „klientów”, wyjął z kieszeni kilka zawiniątek z folii aluminiowej i niczego nieświadomy zapytał policjanta „co chcesz?”. W związku z podejrzeniem, iż mogą to być narkotyki, został zatrzymany. Przy 21-latku i w otworze w ceglanej elewacji przy której stał, znaleziono ponad 80 dilerskich porcji heroiny, amfetaminy i mefedronu oraz 10,5 tys. złotych. Znając zwyczaje osób zajmujących się sprzedażą środków odurzających, przy pomocy przewodnika z psem, policjanci sprawdzili całe podwórko, pomieszczenia piwniczne oraz strych. W jednej z piwnic wywiadowcy znaleźli prawie 900 g marihuany, blisko 800 g amfetaminy oraz 1,7 kg mefedronu, a także haszysz i ponad 180 tabletek MDPV. Zatrzymany 21-latek trafił do policyjnej celi w komendzie na Pradze Północ, a znalezione narkotyki i gotówka zostały zabezpieczone. Młody mężczyzna usłyszał zarzut posiadania nielegalnych substancji, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowania nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową Warszawa – Praga Północ.

Od początku roku w związku z działaniami przy ulicy Brzeskiej stołeczni funkcjonariusze przejęli 40 kilogramów narkotyków. Tekst: sierż. Bartłomiej Śniadała Film i foto: WKS KSP, WWP KSP

CZYTAJ DALEJ

Służby

Zatrzymany z lekami psychotropowymi

Zdarzenie miało miejsce na terenie Dworca Zachodniego

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zatrzymany podczas weryfikacji zgłoszenia w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa tymczasowo aresztowany.

Kilka dni temu funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w trakcie weryfikacji zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zatrzymali na terenie Dworca Zachodniego 32-latka. W torbie podejrzanego stróże prawa znaleźli blisko 6500 sztuk tabletek psychotropowych. Okazało się, że są to leki opioidowe.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota stosując wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci warszawskiego Oddziału Prewencji Policji każdego dnia patrolują warszawskie ulice, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców. Sprawdzają również miejsca, gdzie według sygnałów ma dochodzić do łamania prawa.

Kilka dni temu mundurowi weryfikowali zgłoszenia dokonane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie Dworca Zachodniego. Uwagę stróżów prawa zwrócił mężczyzna, który zanieczyścił miejsce publiczne. Mundurowi natychmiast podjęli interwencję wobec sprawcy wykroczenia. Z uwagi na miejsce przeprowadzania czynności oraz faktu, że mężczyzna posiadał torbę podróżną policjanci postanowili sprawdzić jej zawartość. W środku znajdowało się bardzo dużo opakowań z lekami opioidowymi. Posiadanie takich substancji bez odpowiedniej dokumentacji jest zabronione polskim prawem. Łącznie zabezpieczonych zostało blisko 6500 sztuk tabletek psychotropowych, 680 euro oraz 570 złotych.

Podróż 32-letniego obywatela Mołdawii zakończyła się w policyjnej celi. Następnego dnia usłyszał zarzuty związane z posiadaniem znacznej ilości substancji psychotropowych. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota stosując tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota. sierż. szt. Jakub Pacyniak

CZYTAJ DALEJ