Connect with us

Kryminalni

Kierowca uciekał przed radiowozem

UDERZYŁ W SŁUP I UKRYŁ SIĘ W ZAROŚLACH

Opublikowano

, w dniu

Wczoraj w nocy, policjanci z Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego komisariatu na Targówku prowadzili pościg za kierowcą mazdy. Mężczyzna za wszelką cenę chciał uniknąć kontroli drogowej. Po tym, jak rozbił pojazd na słupie, uciekał pieszo. Policjanci odnaleźli go w zaroślach. Okazało się, że 38-latek miał podwójny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Chcąc uniknąć konsekwencji swojego zachowania, naraził się na odpowiedzialność za popełnienie dwóch przestępstw. Policjanci z komisariatu na Targówku przedstawili mu wczoraj zarzut za który zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, kilka minut po 1.00 w nocy, przy ulicy Głębockiej policjanci z Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego na Targówku zauważyli pojazd, w którym na tylnym siedzeniu, pod sam sufit zapakowane były kartony. Przewożenie ładunku, w taki sposób nie było bezpieczne, gdyż ograniczało kierowcy widoczność.

Mundurowi użyli sygnałów, by zatrzymać mazdę do kontroli. Jednak kierowca na dźwięk nadjeżdżającego radiowozu, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci zgłosili operatorowi i dyżurnemu, że prowadzą pościg. Do działań dołączyły kolejne patrole. Kierowca mazdy uciekał ulicą Głębocką, potem wjechał na trasę S8, po czym skręcił w ulicę Malborską i Kondratowicza. Tam stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w sygnalizator świetlny.

Mężczyzna porzucił mazdę i dalej uciekał pieszo, kierując się w blokowiska przy ulicy Malborskiej. Niedługo potem policjanci znaleźli go ukrywającego się w zaroślach. Był to 38-latek.

Mężczyzna był trzeźwy, co potwierdził alkomat. Przyczyną jego ucieczki był podwójny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, co też policjanci potwierdzili sprawdzając jego dane w policyjnych bazach danych. Od lutego 2017 roku 38-latek nie powinien wsiadać za kierownicę żadnego pojazdu mechanicznego.

Oględziny na miejscu zdarzenia wykonali policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej. Na miejscu, w związku z kolizją pracowali też stołeczni funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego.

Policjanci zatrzymali 38-latka. Zabezpieczyli od niego kilkaset złotych na poczet przyszłej kary. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań w komendzie przy ulicy Jagiellońskiej.

Wczoraj dochodzeniowcy z Targówka przesłuchali go i przedstawili mu zarzut za niezatrzymanie się do kontroli i złamanie sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Za te przestępstwa może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.
kom. Paulina Onyszko
źródło:policja.waw.pl

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kryminalni

Morderstwo na Grzybowskiej

Znaleziono cztery ciała

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce w Warszawie przy ul. Grzybowskiej nr 71 w dzielnicy Wola.

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez naszą redakcję, w budynku zabytkowej kamienicy oraz bezpośrednio przyległym terenie, zostały znalezione cztery ciała. Prawdopodobnie doszło do morderstwa.

Na miejscu zdarzenia swojej czynności prowadziła grupa Prokuratorów z Prokuratury okręgowej w Warszawie, która nadzorowała pracę funkcjonariuszy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, Wydziału do Zwalczania Terroru Kryminalnego i Zabójstw KSP oraz Laboratorium Kryminalistycznego Żandarmerii Wojskowej, Policjanci z psami z Grupy K9 KSP oraz Policjanci z OPP.

Teren został odgrodzony taśmami. Kilka osób zostało zatrzymanych. Jak udało się dowiedzieć naszemu fotoreporterowi na miejscu, mocno zniszczony budynek był pustostanem w którym zamieszkiwali bezdomni, w tym obcokrajowcy z Białorusi, Ukrainy, Polski itd.

Poniżej prezentujemy stanowisko Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Pod adresem Grzybowska 71, w dniu 7 kwietnia ujawniono ciała dwóch mężczyzn. Kolejne dwa ujawniono 8 kwietnia. Ślady i przedmioty zabezpieczone na miejscu zdarzenia wskazują że do ich śmierci przyczyniły się osoby trzecie. W sprawie zatrzymano osoby mogące mieć związek przedmiotowym zdarzeniem. Ciała mężczyzn przywieziono z zakładu Medycyny Sądowej, gdzie będzie przeprowadzona sekcja zwłok. Trwają czynności procesowe zmierzające do ustalenia okoliczności śmierci.

Już dzisiaj wiemy, że wśród grupy siedmiu zatrzymanych osób jest 34 – letni obywatel Ukrainy Andrij S. któremu Prokurator postawił zarzut trzech zabójstw ( niema dowodów co do czwartej osoby). Pozostałe zatrzymane osoby, usłyszały zarzut z tytułu nie zawiadomienia o przestępstwie.

CZYTAJ DALEJ

Kryminalni

Akcja Policji w dzielnicy Ursus

Zatrzymany włamywacz

Opublikowano

, w dniu

Przez

Wracamy do dnia 30 marca biorącego roku. Jak poinformowali naszą redakcję czytelnicy, przy ul. Górna Droga około godziny 22:00 słychać było wystrzały oraz pojawili się funkcjonariusze Policji.

Z naszych ustaleń wynika, że doszło do włamania do jednego z lokali w budynku mieszkalnym. Włamywacz po krótkim pościgu (podczas którego funkcjonariusze oddali strzały ostrzegawcze z broni służbowej) został zatrzymany. Podczas włamania do lokalu zostało również uszkodzone mienie.

Nie było osób poszkodowanych. Na miejscu był także Zespół Ratownictwa Medycznego, Policyjny Technik.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota, Sąd Rejonowy m.st Stołecznego Warszawy wydał postanowienie o areszcie tymczasowym na 3 miesięcy.

Dziękujemy naszym czytelnikom za informację.

CZYTAJ DALEJ

Kryminalni

Akcja Policji

Uderzenie w przestępczość samochodową

Opublikowano

, w dniu

Przez

Kupowali samochody, domy i inne nieruchomości – wszystko za pieniądze pochodzące z kradzieży pojazdów, do jakich na przestrzeni ostatnich lat dochodziło w Warszawie i okolicznych powiatach. Policjanci stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową wraz z CBŚP Zarząd w Warszawie rozbili grupę przestępczą, która ma na koncie kradzieże z włamaniem i paserki 44 samochodów. Na wniosek Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, która nadzoruje śledztwo tymczasowym aresztem zostało objętych dziewięciu podejrzanych, w tym dwóch kierujących zorganizowaną grupą przestępczą.

Siedem osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymali policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji podczas działań, jakie wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP Zarząd w Warszawie, CPKP BOA KGP, Nadbużańskiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz Zarządu Operacyjnego Komendy Głównej Straży Granicznej przeprowadzili, wchodząc jednocześnie do 16 domów w powiecie wołomińskim.

Kolejne pięć osób związanych z grupą przestępczą policjanci doprowadzili z aresztu śledczego i zakładu karnego, gdzie odbywają kary związane z ich wcześniejszą działalnością przestępczą również dotyczącą kradzieży samochodów.

Jak ustalili pracujący nad sprawą śledczy, podejrzani mają na swoim koncie 29 kradzieży samochodów o łącznej wartości 4 milionów złotych oraz 45 paserstw całych samochodów o wartości około 6 milionów złotych.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli 9 samochodów o wartości miliona 100 tysięcy złotych oraz 29 tysięcy w gotówce. Podczas przeszukania posesji ujawnili także mogące pochodzić z przestępstwa części samochodowe o wartości 280 tysięcy złotych, które zostały zabezpieczone do badań mechanoskopijnych.

Tym razem zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na połączenie spraw, a profesjonalnie i dobrze zaplanowane przez funkcjonariusza prowadzącego czynności procesowe, doprowadziły do przedstawienia przez prokuratora nadzorującego dwóm podejrzanym zarzutu kierowania grupą przestępczą, a pozostałym zatrzymanym udziału w tej grupie oraz zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem i paserstwa samochodów. Tym razem Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ na wniosek prokuratora podjął decyzję o zastosowaniu aresztu tymczasowego dla 9 podejrzanych.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Tekst: Edyta Adamus źródło: Policja

CZYTAJ DALEJ