Connect with us

Transport Publiczny

Dwunastolatka zginęła w Józefosławiu

Autobus potrącił dwie dziewczynki nieopodal szkoły

Opublikowano

, w dniu

Zdarzenie miało miejsce około godziny 12:40 przy ulicy Kameralnej na wysokości numeru 11 w miejscowości Józefosław powiat piaseczyński.

Z informacji, które przekazał naszej redakcji Rzecznik Prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak wynika, że w pobliżu szkoły podstawowej doszło do potrącenia przez autobus linii L – 39 dwóch 12 – letnich dziewczynek.

Jedna z nich została zabrana do szpitala z ogólnymi potłuczeniami, druga była reanimowana. Niestety pomimo długotrwałej walki o przywrócenie funkcji życiowych dziewczynka poniosła śmierć na miejscu.

Jak wynika ze wstępnych informacji 69-letni kierowca był trzeźwy, ale zgodnie ze standardową procedurą w takich wypadkach, został zabrany do szpitala na badanie krwi.

Na miejscu swoje działania prowadzili Strażacy z JRG Piaseczno oraz OSP Piaseczno, ZRM, Policja oraz lądował śmigłowiec LPR.

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Transport Publiczny

Zderzenie BMW z autobusem, 2 osoby zmarły

Aktualizacja

Opublikowano

, w dniu

Przez


Aktualizacja 29 listopada:
Jak poinformował naszą redakcję Rzecznik Prokuratury Okręgowej Szymon Banna, wczoraj w godzinach wieczornych w szpitalu zmarł kierowca BMW z wypadku w Alei Wilanowskiej.

Aktualizacja 27 listopada:
Jak poinformował naszą redakcję Rzecznik Prokuratury Okręgowej Szymon Banna, w szpitalu zmarł jeden pasażer BMW z wypadku w Alei Wilanowskiej w dniu 22 listopada.

Zdarzenie miało miejsce 22 listopada przed godziną 12:00 na skrzyżowaniu ulicy Rodzinny Hiszpańskich i Alei Wilanowskiej w pobliżu dawnej Galerii Mokotów.

Kierujący BMW jadąc wraz z trójką pasażerów, od strony ronda im. Uni Europejskiej, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył swoim prawym bokiem w jadący z naprzeciwka autobus miejski linii nr 317.

Poszkodowanych zostało łącznie 6 osób( kierowca i 3 pasażerów z BMW oraz kierowca i pasażer z autobusu. Na miejscu swoje działania prowadzą Strażacy, ZRM, Nadzór Ruchu ZTM oraz Policja. Aleja Wilanowska na odcinku od rond im. Unii Europejskiej do Alei lotników czasowo zablokowana.

Jak przekazał naszej redakcji przybyły na miejsce Rzecznik Prasowy Komendy Stołecznej Sylwester Marczak, utrudnienia mogą potrwać nawet do trzech godzin.

CZYTAJ DALEJ

Transport Publiczny

Autobus wjechał w przystanek

Prawdopodobne zasłabnięcie kierowcy

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce około godziny 8:30 na ulicy Zdziarskiej.

Kierujący autobusem miejskim zjechał w zatokę przystanku Verdiego 02, a następnie z dużą siłą w wiatę przystankową. Wiata została doszczętnie zniszczona.

Kierowca trzeźwy, ze wstępnych ustaleń wynika że doszło do zasłabnięcia, został zabrany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Na miejscu swoje działania prowadzili również, Nadzór Ruchu oraz Policja.

CZYTAJ DALEJ

Transport Publiczny

Zerwany przewód sieci trakcyjnej

Zdarzenie na Dworcu Centralnym

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce po godzinie 14:00. Na Dworcu Centralnym doszło do uszkodzenia przez pociąg SKM jadący do Pruszkowa, przewodu elektrycznego trakcji na peronie 4 na torze nr 6. Przewód zwisał obok jednego z wagonów. Wkrótce na miejscu pojawili się pracownicy techniczni którzy zajęli się usuwaniem awarii. Pociąg miał ponad 70 minut opóźnienia, w końcu odjazd został odwołany

CZYTAJ DALEJ