Connect with us

Kryminalni

Policyjny pościg ulicami warszawy – padły strzały

Opublikowano

, w dniu

Zdarzenie miało swój początek około godziny 23:00 w Alejach Jerozolimskich w pobliżu dworca zachodniego.

Jeden z uczestników ruchu Pan Arkadiusz, dostrzegł na sąsiednim pasie auto marki Honda, którego kierowca(jak określił w rozmowie z naszym fotoreporterem), jechał w dość agresywnym stylu, zmieniając co chwila pasy, powodując zagrożenie dla innych uczestników drogi. Jadąc dalej za poruszającą się z dużą prędkością Hondą, pan Arkadiusz nabrał podejrzeń że kierowca może być po alkoholu lub po narkotykach. Postanowił zadzwonić na numer alarmowy 112.

Dyspozytor z pełnym spokojem przyjmował zgłoszenie, w tym samym czasie powiadamiając Policję. Polecił także kierującemu, aby jechał dalej podając, swoją pozycję.

W okolicach ronda Dmowskiego kierujący Hondą doprowadził do kolizji z innym uczestnikiem drogi, nie zatrzymując się. W okolicach mostu Poniatowskiego patrol Policji podjął próbę zatrzymania Hondy, jednak kierowca kontynuował ucieczkę. Do pościgu dołączały kolejne radiowozy. Kierujący Hondą z ogromną prędkością gnał uliczkami Śródmieścia, jadąc pod prąd. Policjanci uczestniczący w pościgu na ulicy Wilczej, oddali kilka ostrzegawczych strzałów z broni służbowej. Jednak na uciekającymi Hondą nie zrobiło to większego wrażenia.

Na ulicy Hożej, Policjanci widząc jak wielkie zagrożenie stwarza uciekający kierowca, podjęli decyzję i nieoznakowanym radiowozem zepchnęli jego auto, co doprowadziło do zatrzymania się pojazdu. Mężczyźni podróżujący Hondą byli agresywni wobec funkcjonariuszy, którzy zmuszeni byli do użycia środków przymusu bezpośredniego, w postaci gazu oraz kajdanek.

Jak dowiedzieliśmy się z relacji świadków, a także również pana Arkadiusza, Hondą podróżowało prawdopodobnie pięciu mężczyzn. Jednak trzech z nich, zdołało uciec.

Tą informacje potwierdził w rozmowie z naszą redakcją Oficer Prasowy KRP I podinsp. Robert Szumiata.
Kierowca został przebadany alkomatem jego wynik to blisko 1 promil. Mężczyzna i pasażer Hondy, to obcokrajowcy, zostali zatrzymani. Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Wielkie słowa uznania należą się Policjantom, którzy z pełną determinacją i profesjonalizmem doprowadzili do zatrzymania pojazdu oraz mężczyzn, co prawdopodobnie zapobiegło wielkiej tragedii. Brawo!

Wzorową postawą wykazał się również pan Arkadiusz, który widząc zagrożenie stwarzane przez kierującego Hondą, nie wahał się powiadomić Służb. Brawo!

Pamiętajmy! Widząc takie sytuację natychmiast powiadom odpowiednie Służby. Może uratujesz z komuś życie!

Chcielibyśmy również podziękować wszystkim świadkom którzy poinformowali naszą redakcje o przebiegu zdarzenia. To dzięki Wam możemy relacjonować takie zdarzenia.

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kryminalni

Morderstwo na Grzybowskiej

Znaleziono cztery ciała

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce w Warszawie przy ul. Grzybowskiej nr 71 w dzielnicy Wola.

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez naszą redakcję, w budynku zabytkowej kamienicy oraz bezpośrednio przyległym terenie, zostały znalezione cztery ciała. Prawdopodobnie doszło do morderstwa.

Na miejscu zdarzenia swojej czynności prowadziła grupa Prokuratorów z Prokuratury okręgowej w Warszawie, która nadzorowała pracę funkcjonariuszy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, Wydziału do Zwalczania Terroru Kryminalnego i Zabójstw KSP oraz Laboratorium Kryminalistycznego Żandarmerii Wojskowej, Policjanci z psami z Grupy K9 KSP oraz Policjanci z OPP.

Teren został odgrodzony taśmami. Kilka osób zostało zatrzymanych. Jak udało się dowiedzieć naszemu fotoreporterowi na miejscu, mocno zniszczony budynek był pustostanem w którym zamieszkiwali bezdomni, w tym obcokrajowcy z Białorusi, Ukrainy, Polski itd.

Poniżej prezentujemy stanowisko Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Pod adresem Grzybowska 71, w dniu 7 kwietnia ujawniono ciała dwóch mężczyzn. Kolejne dwa ujawniono 8 kwietnia. Ślady i przedmioty zabezpieczone na miejscu zdarzenia wskazują że do ich śmierci przyczyniły się osoby trzecie. W sprawie zatrzymano osoby mogące mieć związek przedmiotowym zdarzeniem. Ciała mężczyzn przywieziono z zakładu Medycyny Sądowej, gdzie będzie przeprowadzona sekcja zwłok. Trwają czynności procesowe zmierzające do ustalenia okoliczności śmierci.

Już dzisiaj wiemy, że wśród grupy siedmiu zatrzymanych osób jest 34 – letni obywatel Ukrainy Andrij S. któremu Prokurator postawił zarzut trzech zabójstw ( niema dowodów co do czwartej osoby). Pozostałe zatrzymane osoby, usłyszały zarzut z tytułu nie zawiadomienia o przestępstwie.

CZYTAJ DALEJ

Kryminalni

Akcja Policji w dzielnicy Ursus

Zatrzymany włamywacz

Opublikowano

, w dniu

Przez

Wracamy do dnia 30 marca biorącego roku. Jak poinformowali naszą redakcję czytelnicy, przy ul. Górna Droga około godziny 22:00 słychać było wystrzały oraz pojawili się funkcjonariusze Policji.

Z naszych ustaleń wynika, że doszło do włamania do jednego z lokali w budynku mieszkalnym. Włamywacz po krótkim pościgu (podczas którego funkcjonariusze oddali strzały ostrzegawcze z broni służbowej) został zatrzymany. Podczas włamania do lokalu zostało również uszkodzone mienie.

Nie było osób poszkodowanych. Na miejscu był także Zespół Ratownictwa Medycznego, Policyjny Technik.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota, Sąd Rejonowy m.st Stołecznego Warszawy wydał postanowienie o areszcie tymczasowym na 3 miesięcy.

Dziękujemy naszym czytelnikom za informację.

CZYTAJ DALEJ

Kryminalni

Akcja Policji

Uderzenie w przestępczość samochodową

Opublikowano

, w dniu

Przez

Kupowali samochody, domy i inne nieruchomości – wszystko za pieniądze pochodzące z kradzieży pojazdów, do jakich na przestrzeni ostatnich lat dochodziło w Warszawie i okolicznych powiatach. Policjanci stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową wraz z CBŚP Zarząd w Warszawie rozbili grupę przestępczą, która ma na koncie kradzieże z włamaniem i paserki 44 samochodów. Na wniosek Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, która nadzoruje śledztwo tymczasowym aresztem zostało objętych dziewięciu podejrzanych, w tym dwóch kierujących zorganizowaną grupą przestępczą.

Siedem osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymali policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji podczas działań, jakie wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP Zarząd w Warszawie, CPKP BOA KGP, Nadbużańskiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz Zarządu Operacyjnego Komendy Głównej Straży Granicznej przeprowadzili, wchodząc jednocześnie do 16 domów w powiecie wołomińskim.

Kolejne pięć osób związanych z grupą przestępczą policjanci doprowadzili z aresztu śledczego i zakładu karnego, gdzie odbywają kary związane z ich wcześniejszą działalnością przestępczą również dotyczącą kradzieży samochodów.

Jak ustalili pracujący nad sprawą śledczy, podejrzani mają na swoim koncie 29 kradzieży samochodów o łącznej wartości 4 milionów złotych oraz 45 paserstw całych samochodów o wartości około 6 milionów złotych.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli 9 samochodów o wartości miliona 100 tysięcy złotych oraz 29 tysięcy w gotówce. Podczas przeszukania posesji ujawnili także mogące pochodzić z przestępstwa części samochodowe o wartości 280 tysięcy złotych, które zostały zabezpieczone do badań mechanoskopijnych.

Tym razem zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na połączenie spraw, a profesjonalnie i dobrze zaplanowane przez funkcjonariusza prowadzącego czynności procesowe, doprowadziły do przedstawienia przez prokuratora nadzorującego dwóm podejrzanym zarzutu kierowania grupą przestępczą, a pozostałym zatrzymanym udziału w tej grupie oraz zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem i paserstwa samochodów. Tym razem Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ na wniosek prokuratora podjął decyzję o zastosowaniu aresztu tymczasowego dla 9 podejrzanych.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Tekst: Edyta Adamus źródło: Policja

CZYTAJ DALEJ