Connect with us

Kryminalni

Policyjny pościg ulicami warszawy – padły strzały

Opublikowano

, w dniu

Zdarzenie miało swój początek około godziny 23:00 w Alejach Jerozolimskich w pobliżu dworca zachodniego.

Jeden z uczestników ruchu Pan Arkadiusz, dostrzegł na sąsiednim pasie auto marki Honda, którego kierowca(jak określił w rozmowie z naszym fotoreporterem), jechał w dość agresywnym stylu, zmieniając co chwila pasy, powodując zagrożenie dla innych uczestników drogi. Jadąc dalej za poruszającą się z dużą prędkością Hondą, pan Arkadiusz nabrał podejrzeń że kierowca może być po alkoholu lub po narkotykach. Postanowił zadzwonić na numer alarmowy 112.

Dyspozytor z pełnym spokojem przyjmował zgłoszenie, w tym samym czasie powiadamiając Policję. Polecił także kierującemu, aby jechał dalej podając, swoją pozycję.

W okolicach ronda Dmowskiego kierujący Hondą doprowadził do kolizji z innym uczestnikiem drogi, nie zatrzymując się. W okolicach mostu Poniatowskiego patrol Policji podjął próbę zatrzymania Hondy, jednak kierowca kontynuował ucieczkę. Do pościgu dołączały kolejne radiowozy. Kierujący Hondą z ogromną prędkością gnał uliczkami Śródmieścia, jadąc pod prąd. Policjanci uczestniczący w pościgu na ulicy Wilczej, oddali kilka ostrzegawczych strzałów z broni służbowej. Jednak na uciekającymi Hondą nie zrobiło to większego wrażenia.

Na ulicy Hożej, Policjanci widząc jak wielkie zagrożenie stwarza uciekający kierowca, podjęli decyzję i nieoznakowanym radiowozem zepchnęli jego auto, co doprowadziło do zatrzymania się pojazdu. Mężczyźni podróżujący Hondą byli agresywni wobec funkcjonariuszy, którzy zmuszeni byli do użycia środków przymusu bezpośredniego, w postaci gazu oraz kajdanek.

Jak dowiedzieliśmy się z relacji świadków, a także również pana Arkadiusza, Hondą podróżowało prawdopodobnie pięciu mężczyzn. Jednak trzech z nich, zdołało uciec.

Tą informacje potwierdził w rozmowie z naszą redakcją Oficer Prasowy KRP I podinsp. Robert Szumiata.
Kierowca został przebadany alkomatem jego wynik to blisko 1 promil. Mężczyzna i pasażer Hondy, to obcokrajowcy, zostali zatrzymani. Policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Wielkie słowa uznania należą się Policjantom, którzy z pełną determinacją i profesjonalizmem doprowadzili do zatrzymania pojazdu oraz mężczyzn, co prawdopodobnie zapobiegło wielkiej tragedii. Brawo!

Wzorową postawą wykazał się również pan Arkadiusz, który widząc zagrożenie stwarzane przez kierującego Hondą, nie wahał się powiadomić Służb. Brawo!

Pamiętajmy! Widząc takie sytuację natychmiast powiadom odpowiednie Służby. Może uratujesz z komuś życie!

Chcielibyśmy również podziękować wszystkim świadkom którzy poinformowali naszą redakcje o przebiegu zdarzenia. To dzięki Wam możemy relacjonować takie zdarzenia.

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kryminalni

Akcja Policji

Uderzenie w przestępczość samochodową

Opublikowano

, w dniu

Przez

Kupowali samochody, domy i inne nieruchomości – wszystko za pieniądze pochodzące z kradzieży pojazdów, do jakich na przestrzeni ostatnich lat dochodziło w Warszawie i okolicznych powiatach. Policjanci stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową wraz z CBŚP Zarząd w Warszawie rozbili grupę przestępczą, która ma na koncie kradzieże z włamaniem i paserki 44 samochodów. Na wniosek Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, która nadzoruje śledztwo tymczasowym aresztem zostało objętych dziewięciu podejrzanych, w tym dwóch kierujących zorganizowaną grupą przestępczą.

Siedem osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymali policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji podczas działań, jakie wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP Zarząd w Warszawie, CPKP BOA KGP, Nadbużańskiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz Zarządu Operacyjnego Komendy Głównej Straży Granicznej przeprowadzili, wchodząc jednocześnie do 16 domów w powiecie wołomińskim.

Kolejne pięć osób związanych z grupą przestępczą policjanci doprowadzili z aresztu śledczego i zakładu karnego, gdzie odbywają kary związane z ich wcześniejszą działalnością przestępczą również dotyczącą kradzieży samochodów.

Jak ustalili pracujący nad sprawą śledczy, podejrzani mają na swoim koncie 29 kradzieży samochodów o łącznej wartości 4 milionów złotych oraz 45 paserstw całych samochodów o wartości około 6 milionów złotych.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli 9 samochodów o wartości miliona 100 tysięcy złotych oraz 29 tysięcy w gotówce. Podczas przeszukania posesji ujawnili także mogące pochodzić z przestępstwa części samochodowe o wartości 280 tysięcy złotych, które zostały zabezpieczone do badań mechanoskopijnych.

Tym razem zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na połączenie spraw, a profesjonalnie i dobrze zaplanowane przez funkcjonariusza prowadzącego czynności procesowe, doprowadziły do przedstawienia przez prokuratora nadzorującego dwóm podejrzanym zarzutu kierowania grupą przestępczą, a pozostałym zatrzymanym udziału w tej grupie oraz zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem i paserstwa samochodów. Tym razem Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ na wniosek prokuratora podjął decyzję o zastosowaniu aresztu tymczasowego dla 9 podejrzanych.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Tekst: Edyta Adamus źródło: Policja

CZYTAJ DALEJ

Kryminalni

Okradali kioski

Święta spędzą poza domem

Opublikowano

, w dniu

Przez

Grupa działająca na Mokotowie okradała systematycznie kioski, ale dzięki drobiazgowej analizie materiałów operacyjnych, sprawa została rozpracowana przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu.

Po przeprowadzeniu dochodzenia zatrzymano czterech mężczyzn, w tym dwóch nieletnich. Wpadli podczas kolejnego włamania na gorącym uczynku. Szacunkowa, wstępna kwota strat to 90 000 złotych.

Dzięki pracy kryminalnych udało się ustalić, jakie zadania i funkcje każdy z członków grupy pełnił w trakcie włamania i kradzieży. Jeden z nich zajmował się przewozem, drugi stał na czatach, a dwóch pozostałych dokonywało faktycznego włamu. Sprawcy działali głównie na terenie Mokotowa, przyjeżdżając nocami pod kioski samochodem, którym kierował opłacony kierowca lub korzystając z przypadkowych taksówek oczekujących w pobliżu na klientów.

Policjanci ustalili datę i miejsce kolejnego planowanego włamania. Prowadząc obserwację zauważyli, że w okolicach wytypowanego kiosku przy ulicy Odyńca zatrzymała się Toyota Prius. Z pojazdu wyszło trzech mężczyzn, którzy skutecznie dokonali kradzieży. Następnie wrzucili zdobycz do zaparkowanego nieopodal samochodu i szybko odjechali. Policjanci wezwali dodatkowo załogę i zatrzymali Toyotę przy ulicy Racławickiej. Złodzieje byli zaskoczeni, zdenerwowani i zszokowani. W trakcie przeszukania pojazdu policjanci znaleźli skradziony towar, w tym papierosy, trzy telefony i dwa przedmioty przypominające broń. Wszyscy sprawcy zostali zatrzymani. Dwóch pełnoletnich mężczyzn przewieziono do Komendy w celu wykonania dalszych czynności. Dwaj nieletni zostali przewiezieni do Policyjnej Izby Dziecka. Jeden z głównych sprawców oraz nieletni usłyszeli wiele zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Na podstawie zebranego materiału śledczego i wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów, Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Natomiast nieletni, ze względu na wielokrotne konflikty z prawem, zostali umieszczeni w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.Autor: podkom. Ewa Kołdys/ea źródło:policja.waw.pp

CZYTAJ DALEJ

Kryminalni

Skradziony samochód odzyskany

Auto odzyskane tego samego dnia

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zatrzymaniem małżeństwa oraz przedstawieniem zarzutów dotyczących paserstwa zakończyły się wspólne działania kryminalnych z warszawskiej Ochoty oraz północnopraskich Skorpionów.

Policjanci odzyskali samochód skradziony kilka godzin wcześniej przy ulicy Włodarzewskiej. 43-latkowie usłyszeli zarzuty za paserstwo oraz zostali objęci policyjnym dozorem. Natychmiastowa reakcja na informację oraz profesjonalnie przeprowadzone działania policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ochockiej komendy we współpracy z północnopraskimi Skorpionami doprowadziły do odzyskania skradzionego samochodu.

Kilka godzin wcześniej osobowe BMW zostało skradzione przy ulicy Włodarzewskiej. Praca operacyjna wykonana w odpowiedzi na informację uzyskaną od właściciela doprowadziła stróżów prawa na jedną z posesji na warszawskiej Białołęce. Właściciele nieruchomości byli zaskoczeni wizytą policjantów. W ich garażu funkcjonariusze zabezpieczyli BMW skradzione kilka godzin wcześniej na Ochocie. Policjanci zatrzymali małżeństwo do wyjaśnienia. Zostali oni przewiezieni do Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, gdzie dalej wykonywano czynności w tej sprawie.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzuty związane z paserstwem samochodu. Decyzją Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem. Może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota. Tekst: kom. Paulina Onyszko / sierż. szt. Jakub Pacyniak/mw źródło: policja.waw.pl

CZYTAJ DALEJ