Connect with us

Ulice

Powrót do przeszłości na Żeraniu

Opublikowano

, w dniu

W piątkowy wieczór mieliśmy niebywałą okazję, do odbycia wyjątkowej podróży w czasie. Nasza redakcja, została zaproszona na specjalne przedpremierowe i limitowane, zwiedzanie wystawy w muzeum „Skarb Narodu”. Na terenach dawnej fabryki FSO w hali dawnej lakierni, reaktywowana została wystawa najpiękniejszych legend polskiej( ale nie tylko) motoryzacji.

Na terenie muzeum, możemy zobaczyć ponad 300 aut z minionych epok, ale są także motocykle i pojazdy specjalne. Jak zapewniają organizatorzy, jest to jedyna wystawa na świecie, gdzie możemy zobaczyć wszystkie wersje aut, takich marek jak: Polonez, Syrena, Fiat. Są także Żuki, Tarpany, Nysy i wiele innych, rodzimej produkcji.

Oprócz wspomnianych, są także legendy zachodniej technologii, poczynając od Wartburg, Trabant, Mercedes, BMW, Porsche, Rolls Royce i wiele innych. Po wystawie oprowadzać będą przewodnicy(a zarazem prawdziwi pasjonaci) którzy w niebywale ciekawy sposób, opowiedzą Wam historie każdego modelu oraz odpowiedzą na każde pytanie. Zwiedzanie trwa około 1.5 godziny.

My byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Wystawa która w oryginalnej scenerii, tworzy niepowtarzalny klimat i pozostawia niezapomniane wrażenia oraz chęć powrotu do tego miejsce.

Musicie koniecznie odwiedzić to muzeum, aby odbyć wspaniałą podróż w czasie. Aby dowiedzieć się więcej o wystawie, kupić bilety, wejdźcie na stronę:

www.muzeumskarbnarodu.pl

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ulice

Protest Rolników

Strajk na ulicach Warszawy

Opublikowano

, w dniu

Przez

Dzisiaj w Warszawie odbył się Protest Rolników. Jak podaje Ratusz w zgromadzeniu uczestniczyło około 10 tys osób.

Protest dotyczył kontrowersyjnych zapisów Zielonego Ładu które jak mówią sami zainteresowani, są szkodliwe dla polskiego rolnictwa. W postulatach przedstawionych w Kancelarii Premiera, zawarty był punkt związany ze zbyt dużą ilością na rynkach europejskich, towarów spoza unii. Kolejny postulat, odnosił się zapewnieniu ciągłości produkcji zwierzęcej. W dzisiejszym proteście uczestniczyli także Górnicy oraz Myśliwi w których to również, uderzają zapisy związane z Zielonym Ładem.

Nasi fotoreporterzy byli już od rana na blokadach w Dębe i Nieporęcie, gdzie rolnicy traktorami zablokowali ronda, uniemożliwiając przejazd. Puszczane były tylko pojazdy uprzywilejowane. Sytuacja w tych miejscach ma być utrzymana do godziny 0:00.

Następnie przenieśliśmy się do centrum Warszawy, gdzie po godzinie 11:00 z placu Defilad Protestujący ruszyli pod Sejm a następnie pod Kancelarię Premiera. Tam złożone zostały postulaty.

Jak dowiedziała się nasza redakcja, Protestujący poinformowali że nie otrzymali dzisiaj konkretów, w związku z tym Protest trwa dalej. Jak zapewniali, do Stolicy wrócą w marcu. Dzisiejsza manifestacja odbyła się w pokojowej atmosferze.

CZYTAJ DALEJ

Ulice

Zgon na Dworcu Centralnym

Zderzenie w centrum Warszawy

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce około godziny 2:00 w nocy z czwartku na piątek na terenie parkingu Dworca Centralnego od strony Alej Jerozolimskich.

Doszło do zgonu 36-letniego mężczyzny. Jak udało się nam dowiedzieć, mężczyzna był wcześniej reanimowany. W rozmowie z naszą redakcją, Oficer Prasowy Komisariatu Kolejowego asp.szt. Artur Wojdat przekazał, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych i został wykluczony udział osób trzecich. Na miejscu swoje działania prowadzili ZRM, Policjanci pod nadzorem Prokuratora.

CZYTAJ DALEJ

Ulice

Czołowe zderzenie na DK7

Zdarzenie w miejscowości Sękocin Nowy

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce około godziny 19:00 na Drodze Krajowej nr 7, Aleja Krakowska na wysokości nr 109, w miejscowości Sękocin Nowy.

Doszło do zderzenia czołowego samochodu Volkswagen Amarok z BMW X6, uszkodzona została również Skoda Fabia.
Poszkodowano zostało łącznie 5 osób, zabrane do szpitala przez Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Jak udało się ustalić naszemu fotoreporterowi na miejscu, kierujący samochodem Volkswagen wjechał pod prąd na drogę w kierunku skrzyżowania z ulicą Braci Leśnej i doprowadził do zderzenia. Sprawca zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu swoje działania prowadzili również Strażacy, Służba Drogowa oraz Policja.
Droga Krajowa nr 7 była zablokowana w kierunku Warszawy, Policja kierowała na objazdy.

CZYTAJ DALEJ