Connect with us

Służby

Warsztaty z ratownictwa technicznego

Opublikowano

, w dniu

W miniony weekend, nasza redakcja została zaproszona na warsztaty z Ratownictwa Technicznego w pobliżu urokliwego Krakowa. Wydarzenie odbyło się na terenie Poligon Sa Psp W Krakowie.

Zakres przeprowadzonych szkoleń dotyczył m. in. ratownictwa ciężkiego oraz stabilizacji budynków. Przez kilka dni na terenie poligonu, przygotowano kilka scenariuszy w których możliwość ćwiczenia mieli, Strażacy z Grup Ratownictwa Technicznego, SAR i nie tylko, zarówno z jednostek JRG i OSP z całej Polski.

Warsztaty prowadzili Diogo Santos oraz jeden z najlepszych instruktorów ratownictwa technicznego w Europie, @Renato Marques z Portugalii. Organizatorami wydarzenia była firma SafeTech Marian Hoppe Sp.j. wyłączny dystrybutor na Polskę narzędzi Resqtec.

Jak sami mogliśmy zobaczyć, prezentowane podczas warsztatów narzędzia firmy Resqtec, to proste i kompleksowe rozwiązania dla szeroko pojętego ratownictwa technicznego.

Jak dowiedzieliśmy się od przedstawicieli producenta, główną zaletą jest kompatybilność. Dzięki unikatowemu systemowi łączeń, grupa ratownicza ma szeroki wachlarz możliwości realizacji swoich działań przy zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa.

W imieniu redakcji Wawa Hot News 24 chcemy podziękować przede wszystkim za zaproszenie Organizatorom wydarzenia, Instruktorom, oraz Wszystkim Uczestnikom.

Jeśli macie ochotę zaprosić nas do siebie na podobne wydarzenie, zapraszamy do kontaktu

email: wawahotnews24@gmail.com
tel: 603 207 465

Jesteśmy otwarci i obiecujemy że rozważymy, każdą propozycję.
Zapraszamy do kontaktu z nami.

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Służby

Policjanci stołecznej samochodówki znowu w akcji

Opublikowano

, w dniu

Przez

Po raz kolejny Policjanci zajmujący się przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji przy wsparciu innych Służb uderzyły w przestępczość samochodową.

Podczas działań przeprowadzonych na terenie trzech województw zatrzymali 13 osób podejrzanych o kradzieże z włamaniami do pojazdów oraz paserstwo. W sumie zatrzymanym zostało postawionych 129 zarzutów. Sześć osób trafiło na trzy miesiące do aresztu. Pozostałe zostały objęte policyjnym dozorem.

Na terenie województw mazowieckiego, podlaskiego i kujawsko-pomorskiego Policjanci Stołecznego Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową wspierani przez kolegów z innych wydziałów i komend oraz funkcjonariuszy CPKP BOA, Zarządu Operacyjno-Śledczego Komendy Głównej Straży Granicznej, a także Nadbużańskiego, Morskiego i Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili akcję wymierzoną w złodziei samochodowych.Podczas działań zatrzymali 13 osób w wieku od 29 do 55 lat, które w Prokuraturze Rejonowej Warszawa – Śródmieście Północ usłyszały 129 zarzutów kradzieży z włamaniem i paserstwa. Na dwóch podejrzanych Policjanci czekali, aż wrócą z kradzieży do domów i wtedy doszło do ich zatrzymania.

Realizujący działania funkcjonariusze w trakcie realizacji na terenie zamieszkania zatrzymanych osób zabezpieczyli urządzenia elektroniczne służące do kradzieży pojazdów oraz zagłuszania sygnałów GPS/GSM. W dwóch odzyskanych jeepach policjanci ujawnili ingerencję w oznaczenia identyfikacyjne. Ponadto zidentyfikowali też podzespoły pochodzące z samochodów, które zostały skradzione zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Oprócz powyższych pojazdów policjanci zabezpieczyli też maserati i podzespoły samochodowe, które mogą pochodzić z kradzieży. Wykażą to szczegółowe badania laboratoryjne. Wartość odzyskanego mienia została oszacowana na ponad 800 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli również mienie należące do zatrzymanych: prawie 290 tysięcy złotych, 700 dolarów i 7 tysięcy euro oraz samochodów o wartości 60 tysięcy złotych i 11 zegarków na kwotę 31 tysięcy złotych. Siedmiu zatrzymanych decyzją Prokuratora nadzorującego sprawę zostało objętych dozorami i dozorami połączonymi z poręczeniem majątkowym. Wobec pozostałych sześciu podejrzanych sąd na wniosek prokuratora zastosował areszt tymczasowy na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa – Śródmieście Północ.Tekst: Edyta Adamus źrodło: Policja

CZYTAJ DALEJ

Służby

Szukamy sprawcy kradzieży z włamaniem

Wiesz kto to❓ Zadzwoń❗

Opublikowano

, w dniu

Przez

Policjanci Komisariatu Policji Warszawa Ursus wykonują czynności w sprawie kradzieży z włamaniem do mieszkania. Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę na publikowanym wizerunku proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami warszawskiego Ursusa.

Policjanci Komisariatu Policji Warszawa Ursus prowadzą czynności w sprawie kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań przy ulicy Zagłoby. Wizerunek osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem publikujemy na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę lub mają jakiekolwiek informacje na jego temat, proszeni są o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 47 723 21 52, bądź całodobowo pod numerem 47 723 21 01. Informacje można również przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: oficer.prasowy.krp3@ksp.policja.gov.pl.sierż. szt. Jakub Pacyniak źródło: ochota.policja.waw.pl

CZYTAJ DALEJ

Służby

Brzeska

Działania Policji na warszawskiej Pradze

Opublikowano

, w dniu

Przez

DZIĘKI NIM 40 KG NARKOTYKÓW NIE TRAFIŁO NA RYNEK

Realizując kolejne działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej na Pradze Północ, policjanci stołecznego Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego zatrzymali 21-latka podejrzanego o ich posiadanie. Podczas ostatniej akcji zabezpieczyli również ponad 7,5 kg rożnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych.

W związku z działaniami przy ulicy Brzeskiej, od początku roku, stołeczni funkcjonariusze przejęli 40 kilogramów narkotyków❗

Funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego stołecznej komendy, wykonując zadania mające na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej, skierowali się na warszawską Pragę Północ. Policjanci wzięli „pod lupę” pustostany przy ulicy Brzeskiej. Z jednego z nich wydobywał się silny, charakterystyczny zapach marihuany. W jednym z pomieszczeń opuszczonego lokalu znaleźli pozostawione różnego rodzaju narkotyki. Były one posegregowane, a część z nich już przygotowana w dilerskich porcjach. Wstępne badania wykazały, że było tam 2,4 kg marihuany i ponad 1,3 kg amfetaminy. To nie wszytko. Do sprzedaży nie trafi również prawie 260 porcji mefedronu oraz 70 gramów kokainy. Łącznie zabezpieczone zostały ponad 4 kilogramy narkotyków, a także wagi elektroniczne.

Kolejne działania zostały przeprowadzone na innym, północnopraskim podwórku. Przed bramą stał „czujka”, który zaprosił nieumundurowanych policjantów do środka. Po przejściu prześwitu bramowego zauważyli mężczyznę, który układał foliowe zawiniątka w otworze w ceglanym murze. Gdy zobaczył on potencjalnych „klientów”, wyjął z kieszeni kilka zawiniątek z folii aluminiowej i niczego nieświadomy zapytał policjanta „co chcesz?”. W związku z podejrzeniem, iż mogą to być narkotyki, został zatrzymany. Przy 21-latku i w otworze w ceglanej elewacji przy której stał, znaleziono ponad 80 dilerskich porcji heroiny, amfetaminy i mefedronu oraz 10,5 tys. złotych. Znając zwyczaje osób zajmujących się sprzedażą środków odurzających, przy pomocy przewodnika z psem, policjanci sprawdzili całe podwórko, pomieszczenia piwniczne oraz strych. W jednej z piwnic wywiadowcy znaleźli prawie 900 g marihuany, blisko 800 g amfetaminy oraz 1,7 kg mefedronu, a także haszysz i ponad 180 tabletek MDPV. Zatrzymany 21-latek trafił do policyjnej celi w komendzie na Pradze Północ, a znalezione narkotyki i gotówka zostały zabezpieczone. Młody mężczyzna usłyszał zarzut posiadania nielegalnych substancji, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowania nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową Warszawa – Praga Północ.

Od początku roku w związku z działaniami przy ulicy Brzeskiej stołeczni funkcjonariusze przejęli 40 kilogramów narkotyków. Tekst: sierż. Bartłomiej Śniadała Film i foto: WKS KSP, WWP KSP

CZYTAJ DALEJ