Connect with us

Transport Publiczny

Autobus spadł z S8 na Wisłostradę

Jedna osoba poniosła śmierć, 22 osoby ranne, kierowca po narkotykach

Opublikowano

, w dniu

Do zdarzenia doszło około 12:43 na moście Grota Roweckiego w kierunku Woli.

Autobus miejski linii 186 na wysokości zjazdu na Wisłostradę, przebił bariery i spadł w dół. Był to autobus przegubowy i doszło do rozerwania się na łączeniu. Przednia część zsunęła się po podstawie mostu, a tylna zwisała z góry. 22 osoby zostały poszkodowane, jedna osoba zmarła.

Na miejsce dotarł Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Rafał Trzaskowski oraz Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Na miejscu swoje działania prowadzili również, Strażacy (23 zastępy) Zespoły Ratownictwa Medycznego(15), śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Policja i wiele osób, które pomagało w akcji ratunkowej.

AKTUALIZACJA

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr w rozmowie z naszą redakcją, potwierdziła pojawiające się w dniu dzisiejszym, doniesienia medialne dotyczące kierowcy.

Na podstawie wykonanych badań toksykologicznych, kierowca autobusu z wczorajszego wypadku na moście Grota – Roweckiego w trakcie zdarzenia był pod wpływem narkotyków(amfetamina). Na miejscu zostało również zabezpieczone opakowanie z narkotykami (amfetamina).

Kierowcy może grozić kara do 15 lat więzienia za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym oraz posiadanie narkotyków.

SKOMENTUJ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Transport Publiczny

Zderzenie BMW z autobusem, 2 osoby zmarły

Aktualizacja

Opublikowano

, w dniu

Przez


Aktualizacja 29 listopada:
Jak poinformował naszą redakcję Rzecznik Prokuratury Okręgowej Szymon Banna, wczoraj w godzinach wieczornych w szpitalu zmarł kierowca BMW z wypadku w Alei Wilanowskiej.

Aktualizacja 27 listopada:
Jak poinformował naszą redakcję Rzecznik Prokuratury Okręgowej Szymon Banna, w szpitalu zmarł jeden pasażer BMW z wypadku w Alei Wilanowskiej w dniu 22 listopada.

Zdarzenie miało miejsce 22 listopada przed godziną 12:00 na skrzyżowaniu ulicy Rodzinny Hiszpańskich i Alei Wilanowskiej w pobliżu dawnej Galerii Mokotów.

Kierujący BMW jadąc wraz z trójką pasażerów, od strony ronda im. Uni Europejskiej, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył swoim prawym bokiem w jadący z naprzeciwka autobus miejski linii nr 317.

Poszkodowanych zostało łącznie 6 osób( kierowca i 3 pasażerów z BMW oraz kierowca i pasażer z autobusu. Na miejscu swoje działania prowadzą Strażacy, ZRM, Nadzór Ruchu ZTM oraz Policja. Aleja Wilanowska na odcinku od rond im. Unii Europejskiej do Alei lotników czasowo zablokowana.

Jak przekazał naszej redakcji przybyły na miejsce Rzecznik Prasowy Komendy Stołecznej Sylwester Marczak, utrudnienia mogą potrwać nawet do trzech godzin.

CZYTAJ DALEJ

Transport Publiczny

Autobus wjechał w przystanek

Prawdopodobne zasłabnięcie kierowcy

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce około godziny 8:30 na ulicy Zdziarskiej.

Kierujący autobusem miejskim zjechał w zatokę przystanku Verdiego 02, a następnie z dużą siłą w wiatę przystankową. Wiata została doszczętnie zniszczona.

Kierowca trzeźwy, ze wstępnych ustaleń wynika że doszło do zasłabnięcia, został zabrany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Na miejscu swoje działania prowadzili również, Nadzór Ruchu oraz Policja.

CZYTAJ DALEJ

Transport Publiczny

Zerwany przewód sieci trakcyjnej

Zdarzenie na Dworcu Centralnym

Opublikowano

, w dniu

Przez

Zdarzenie miało miejsce po godzinie 14:00. Na Dworcu Centralnym doszło do uszkodzenia przez pociąg SKM jadący do Pruszkowa, przewodu elektrycznego trakcji na peronie 4 na torze nr 6. Przewód zwisał obok jednego z wagonów. Wkrótce na miejscu pojawili się pracownicy techniczni którzy zajęli się usuwaniem awarii. Pociąg miał ponad 70 minut opóźnienia, w końcu odjazd został odwołany

CZYTAJ DALEJ